45. celostátní koloristická konference, TEXCHEM

 

 

Ve dnech 17. 18. října 2013 proběhla již 45. Celostátní koloristická konference TEXCHEM se zahraniční účastí. Místem konání naší konference byl již tradičně hotel Labe v Pardubicích.

 

Našimi partnery při přípravě konference byly:

  • CLUTEX – klastr technické textilie
  • ČTPT – Česká technologická platforma pro textil
  • Univerzita Pardubice
  • Inotex s.r.o. Dvůr Králové nad Labem
  • Synthesia a.s., SBU Pigmenty a barviva, Pardubice - Semtín
  • CTTZ - Centrum transferu technologií a znalostí při UPa

 

Letošní konference, obohacena opět o mezinárodní účast, přinesla průřez aktivitami v řadě mezinárodních projektů (Cornet, Veramtex, Centexbel), ve kterých se ukazuje výhodnost kooperace se zahraničními partnery. Součástí konference bylo také již tradiční novinky klastru CLUTEX a technologické platformy ČTPT. Program doplnily přednášky z firem INOTEX, SYNTHESIA a nově i firmy LABIMEX, jejichž prostřednictvím byly prezentovány přístroje firmy Q-LAB.

Nechyběli ani informace z akademické půdy, a to jak z textilně-polymerního oddělení FCHT Univerzity Pardubice, tak také z FT Technické Univerzity v Liberci a od našich zahraničních přátel z Polytechniky v Lodzi.

Součástí programu byla také souhrnná informace o proběhlém 23. světovém kongresu mezinárodní federace spolků textilních chemiků a koloristů konaném v Budapešti,  na jejichž konci předseda výboru STCHK převzal vedení mezinárodní federace IFATCC a hlavně uspořádání příštího 24. světového kongresu v roce 2016 u nás v ČR.

Celkem se konference zúčastnilo 60 účastníků z různého odvětví nejen textilní chemie, např. z firem Archroma (bývalý Clariant), Dystar, Evona, Hedva, Intercolor, Mileta, Stap, Swisscolor, Textilcolor, Veba nebo Vlnap.

 

 

 

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na Vaši účast na další konferenci, tentokráte až v listopadu 2014

Výbor STCHK

Sponzoři:

CLUTEX

Česká technologická platforma pro textil

Archroma

Inotex

Synthesia

Technická Univerzita v Liberci

Univerzita Pardubice

Centrum transferu technologií a znalostí při UPa

Q-Lab
Labimex CZ

  

 

 

Soubory ke staženíVelikost
PDF icon Program konference83.91 KB
false
Rozšířit fotografii: 
false