Co se stalo se Spojenými státy americkými?

Uložit do kalendáře 08-04-2021 17:00 08-04-2021 20:00 Czech republic/Europe Co se stalo se Spojenými státy americkými? Kavárna Universitas ve speciálním kabátu - hvězdy a pruhy a na stole panelová diskuze. Akce proběhne on-line ve čtvrtek 8. dubna od 17.00 hodin. Připojte se zde. Záběry Kapitolu, symbolu americké demokracie, v... on-line
08. 04. 2021 on-line
Kavárna Univeristas
Katedra filosofie a religionistiky
Fakulta filozofická
Co se stalo se Spojenými státy americkými?

Akce proběhne on-line ve čtvrtek 8. dubna od 17.00 hodin.

Připojte se zde.

Záběry Kapitolu, symbolu americké demokracie, v obležení Trumpových příznivců, odmítajících po vzoru tehdejšího prezidenta uznat výsledek voleb, šokovaly 6. ledna celý svět.

Politici, odborníci i veřejnost napříč kontinenty a politickými východisky si kladli otázku: „Co se stalo se Spojenými státy americkými?“

Jaké je sociální a politické podhoubí rozdělené společnosti? Jak dění kolem napjatého předávání moci vnímali obyčejní Američané? Jakou roli sehrávají média a sociální sítě? V jakém stavu je Republikánská strana a americká demokracie? Ukazuje polarizace veřejného diskursu ve Spojených státech na obecné trendy v západním světě? A jaké ambice a šance má Bidenova administrativa?

Samé otázky! Jejich zodpovězení se bude věnovat panelová diskuse, které se zúčastní reportérka Deníku N Jana Ciglerová, která dlouhodobě sleduje dění přímo v USA, dále publicista, vysokoškolský pedagog a ředitel Občanského institutu Roman Joch a politický filosof Matej Cíbik z pardubické Katedry filosofie a religionistiky.

Po úvodních příspěvcích bude prostor i pro vaše dotazy.

Pořádají studentky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice ve spolupráci s Katedrou filosofie a religionistiky.

Vstup zdarma
Fakulta filozofická
Aneta Kohoutová, Veronika Janečková
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.