dsc_6389_148608.jpg

Published: 29.06.2020

Částku 4 700 korun věnoval Univerzitě Pardubice futsalový tým Juniors Přelouč FC. Získal ji prodejem vstupenek na fiktivní zápas, aby pomohl vypořádat se s bojem proti koronaviru. Předseda týmu a student Fakulty ekonomicko-správní Petr Václavek ji symbolicky předal prorektorce Tatianě Molkové za přítomnosti proděkanky fakulty Jany Janderové.

Chtěli vyprodat sportovní halu v Přelouči a financemi pomoct v době pandemie. Uspořádali proto benefiční fiktivní zápas ve futsale. Tým Juniors Přelouč FC sice celou halu nevyprodal, ale prodejem 100 kusů vstupenek vydělal 10 tisíc korun. „Byla to historicky největší návštěvnost na zápas. Je to paradoxní, na mač, který se nikdy nekonal, přišlo nejvíc lidí,“ vtipkoval Petr Václavek, který stojí za nápadem.

Po odečtení nákladů pro zprostředkovatele Ticketstream putovala polovina peněz z prodeje do Pardubické nemocnice a druhá na Univerzitu Pardubice. Tento výtěžek Fakulta chemicko-technologická využila k pořízení ochranných obleků. Na fakultě totiž od dubna probíhá testování na přítomnost koronaviru.