VĚDECKO - VÝZKUMNÝ PRACOVNÍK Centra materiálů a nanotechnologií

přijme 1 pracovníka/pracovnici na pozici

VĚDECKO - VÝZKUMNÝ PRACOVNÍK

Charakteristika práce:

Centrum materiálů a nanotechnologií (CEMNAT) otevírá pozici vědecko-výzkumného pracovníka pro rentgenovou fotoelektronovou spektroskopii (XPS). Tento spektroskop představuje velmi moderní, ultra-vysoko vakuové výzkumné zařízení, které slouží ke stanovení přesného chemického složení různých povrchů. Pracovník bude zodpovědný za komplexní analýzy různých typů materiálů včetně jejich vyhodnocení, evidenci měřených vzorků a také za údržbu a správný chod zařízení. Výsledná vyhodnocená data budou použita pro realizaci vědeckých výstupů (publikací, přednášek na mezinárodních konferencích, patentů, apod.) vlastních i svých kolegů. Pracovník bude na používání daného zařízení řádně zaučen a proškolen.

Požadujeme:

• technické nadání a schopnost práce se sofistikovaným zařízením s náležitou péčí
  • schopnost práce v multikulturním prostředí
  • schopnost vykonávat dlouhodobě a soustředěně rutinní analytickou činnost
  • komunikativní znalost angličtiny
  • minimálně vysokoškolské vzdělání nebo postgraduální vzdělání v oboru materiálových věd, chemie, fyziky

Výhodou bude:

• zkušenost s fotoelektronovou spektroskopií a vůbec praxe s technologií ultra-vysokého vakua není podmínkou, ale výhodou
  • vlastní dosavadní publikační činnost
  • předchozí působení na vědecko-výzkumné instituci v zahraničí

Nabízíme:

• velmi motivující mezinárodní pracovní prostředí