Východočeský akademický orchestr: Pavlica-Haydn-Bach

Pardubičtí studenti si přichystali ve spolupráci s pěveckým sborem brněnského Vysokého učení technického vánoční koncert. Společně se muzikanti představí ve skladbě Missa brevis z pera Jiřího Pavlici a v kantátě Herz und Mund und Tat und Leben J. S. Bacha, v trubkovém koncertu J. Haydna pak jako sólistka vystoupí sezemická rodačka Barbora Ticháčková.

K provedení Pavlicovy Missy Brevis a výběru z Bachovy kantáty Herz und Mund und Tat und Leben si přizval sbor brněnského Vysokého učení technického Vox Iuvenalis, jehož sbormistr Jan Ocetek bude část programu dirigovat. V první půli koncertu pak zazní díla Josepha Haydna, který má letos kulaté výročí 290 let od narození. V koncertu pro trubku se představí Barbora Ticháčková, absolventka polabinské ZUŠ, která v současnosti studuje na brněnské konzervatoři.

Lístky na koncert jsou k dostání v Informačním centru v Machoňově pasáži a v síti Ticketportal.