nature-reserve-6739847_1920_186344.jpg

Duben 2024

V dubnu navštíví Univerzitu Pardubice zástupce norského partnera – doc. Rhys Evans, Dr., z Høgskulen for Grøn Utvikling, Bryne, Norsko. Za jeho účasti proběhne série dvoustranných jednání, exkurze a workshop.

Zveme případné zájemce na:

• workshop se studenty a akademiky na téma „Regenerative Development and CSR” – s doc. Rhysem Evansem, Dr. z Høgskulen for Grøn Utvikling, Bryne, Norsko (8. 4. 2024 v 10.30 hod., Univerzita Pardubice, FCHT, učebna G-04005)

Těšíme se na Vaši účast.

Březen 2024

Probíhají přípravy návštěvy norského experta doc. Rhyse Evanse, Dr. z Høgskulen for Grøn Utvikling, Bryne, Norsko.

Listopad 2023 – Červen 2024

Od listopadu 2023 do června 2024 probíhá posterová prezentace dokumentující naše projektové aktivity a výstupy naší práce. K vidění je na Katedře ekonomiky a managementu chemického a potravinářského průmyslu, budova G, 4. podlaží.

Září 2023 – Duben 2024

Česko-norský tým připravuje e-knihu „Směrem k udržitelnému a regenerativnímu rozvoji a společnosti: Společenská odpovědnost firem jako potenciální cesta“.

Srpen 2023

Probíhají obhajoby bakalářských prací studentů 3. ročníku bakalářského studijního programu Ekonomika a management podniků chemického průmyslu, které jsou mimo jiné věnovány tématu „Udržitelný a regenerativní rozvoj“.

Červen 2023

Probíhají obhajoby diplomových prací studentů 2. ročníku navazujícího magisterského studijního programu Ekonomika a management podniků chemického průmyslu, které jsou mimo jiné věnovány tématu „Udržitelný a regenerativní rozvoj“.

Červen 2023

Novými členy týmu se stala Ing. Alexandra Záhorská a Ing. Jan Kopřiva. Nahradili Ing. Marii Bednaříkovou, CSc. a Ing. Vladimíru Vlčkovou, Ph.D.

Duben 2023

Členové řešitelského týmu se ve dnech 13. – 14. 4. 2023 zúčastnili mezinárodní vědecké konference „Hradecké ekonomické dny 2023“ s následujícími příspěvky:

Munzarova, S., Jelinkova, M., & Hoffman, M. Circular Activities of Major Norwegian Cities Communicated through their Websites.

Tetrevova, L., Zahorska, A, Kopriva, J., & Evans, R. Public Opinion towards Sharing Economy Business Model.

Vlckova, V., Kaiserova, M. & Barstad, J. B2B Services and their Impact on Sustainable Development – Case Study.

Březen 2023

Byla vypsána témata bakalářských a diplomových prací na akademický rok 2023/2024, která jsou mimo jiné zaměřena na téma řešeného projektu.

Prosinec 2022 – Únor 2023

Česko-norský tým připravuje tři společné články. Tématy těchto článků jsou sdílená ekonomika, cirkulární ekonomika a B2B služby v kontextu udržitelnosti.

Listopad 2022

Děkujeme všem prezentujícím a diskutujícím za účast na projektových akcích, které se uskutečnily v rámci návštěvy norských expertů!

Listopad 2022

V listopadu navštíví Univerzitu Pardubice zástupci norského partnera – doc. Rhys Evans, Dr., doc. Johan Barstad a doc.  Matthew Hoffman z Høgskulen for Grøn Utvikling, Bryne, Norsko. Za jejich účasti proběhne série dvoustranných jednání, exkurzí, workshopů, seminář či kulatý stůl.

Zveme případné zájemce na následující akce:

• Workshop se studenty a akademiky na téma “Regenerative ethics” – přednášející doc. Rhys Evans, Dr. z Høgskulen for Grøn Utvikling, Bryne, Norsko (7. 11. 2022 v 14.30 hod., Univerzita Pardubice, FCHT, učebna G-04005)
  • Seminář “Circular economy and regenerative and circular society”. Prezentovány a diskutovány budou témata „Průmysl 4.0 a cirkulární ekonomika“, „Udržitelné balení spotřební chemie“, „Odraz environmentální odpovědnosti v reputaci chemických podniků“. (9.11.2022 v 9.00 hod., Univerzita Pardubice, FCHT, učebna G-04005)
  • Workshop s akademiky, zástupci podniků a veřejné správy na téma “Sustainable and regenerative development” – přednášející doc.  Matthew Hoffman z Høgskulen for Grøn Utvikling, Bryne, Norsko (9. 11. 2022 ve 13.30 hod., Univerzita Pardubice, FCHT, učebna G-04005)
  • Workshop se studenty a akademiky na téma “Development which integrates community, business and local authority” – přednášející doc.  Johan Barstad z Høgskulen for Grøn Utvikling, Bryne, Norsko (10. 11. 2022 v 9.00 hod., Univerzita Pardubice, FCHT, učebna HA-C3)

Těšíme se na Vaši účast.

Září – Říjen 2022

Probíhají přípravy návštěvy norských partnerů z Høgskulen for Grøn Utvikling, Bryne, Norsko.

Červenec 2022

Dne 18. 7. 2022 schválilo Ministerstvo financí ČR – Národní kontaktní místo pro Fondy EHP a Norska v České republice žádost o grant z Fondu pro bilaterální vztahy (č. EHP-BFNU-OVNKM-4-079-2022) na řešení projektu „Směrem k regenerativnímu a udržitelnému rozvoji a společnosti“.

V rámci tohoto projektu bude rozvíjena spolupráce Univerzity Pardubice a Høgskulen for Grøn Utvikling sídlící v norském Bryne ve vědecké oblasti. Zkoumána bude problematika regenerativního a udržitelného rozvoje.