dsc575883757.jpg

V rámci celouniverzitního projektu, který byl realizován pod názvem „Interní rozvojový fond“ došlo k sestavení konkrétního návrhu pro realizaci vylepšení vzdělávacích didaktických metod ve vytipovaných chemických disciplínách na FChT.

Na základě pečlivého zvážení byly vytipovány dílčí disciplíny chemických oborů, které studentům bakalářských a magisterských studijních programů zpravidla činí největší obtíže. Pozornost byla zaměřena jak na prohlubování praktických dovedností studentů v laboratoři, tak i na pokročilé instrumentální metody, se kterými se studenti blíže setkávají až v magisterském studiu.

Základní laboratorní techniky, bez kterých se žádný chemik neobejde, jsou demonstrovány ve vybraných úlohách z organické, anorganické, analytické a fyzikální chemie. Mezi metodami instrumentální analýzy jsou studentům mimo jiné přiblíženy nukleární magnetická rezonance, infračervená spektroskopie, kapalinová chromatografie a optická mikroskopie. Studentům je ve videích názorně demonstrována práce s konkrétním přístrojem (instrumentace) a samozřejmě nechybí ani ukázky vyhodnocení získaných dat. Studenti by tak měli získat ucelenou představu o možnostech jednotlivých instrumentálních metod.