Budoucnost EU: Zelená průmyslová revoluce
Divadlo Exil (tř. Míru 60) kontakt

Dobrý den,

jménem portálu EURACTIV.cz bych Vás a Vaše studenty rád oslovil s pozvánkou na debatu s názvem Budoucnost EU: Zelená průmyslová revoluce, která se uskuteční dne 23. května 2022 od 17.00 do 18.30 v pardubickém Divadle Exil (tř. Míru 60, Pardubice I).

Český průmysl tvoří zhruba třetinu celého národního hospodářství. Spadá do něj výroba aut, energie, chemických látek, železa, oceli, textilu a řady dalších výrobků nezbytných pro každodenní lidský život. Průmysl je zároveň na prahu zásadní proměny, ochrana klimatu si totiž žádá jeho náročnou modernizaci. Česko se navíc musí odstřihnout od své dosavadní závislosti na ruském plynu, což se dotkne nejen místních domácností, ale i průmyslu, který na plyn do značné míry sázel jako na přechodné palivo.

Do Česka by měly v následujících letech přitéct miliardy korun z EU, díky kterým se má stát místní průmysl nejen „čistším“, ale také schopným obstát v mezinárodní konkurenci. Otázkou však zůstává, zda tuzemsko zvládne tuto příležitost využít a úspěšně nastartovat zelenou průmyslovou revoluci.

V úvodu debaty vystoupí a do následné diskuze se zapojí:

• Mikuláš Peksa, poslanec Evropského parlamentu,
  • Eduard Muřický, náměstek MPO ČR,
  • Richard Koubek, regionální manažer SP ČR,
  • Jozef Koprivňanský, předseda představenstva KHK Pardubického kraje.

Bližší informace o události naleznete v přiloženém programu.

Pořadatelem akce je Kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s portálem EURACTIV.cz. Akce je podpořena z prostředků Evropského parlamentu. Cílem události je podpořit občanský rozměr Konference o budoucnosti Evropy.

V případě zájmu o Vaši aktivní účast na debatě se prosím registrujte ZDE.

Nebudete se moci zúčastnit osobně? Můžete využít možnost sledování živého přenosu na sociálních sítích EURACTIV.cz.