Fakulta chemicko-technologická se může pochlubit pravidelným pořádáním či spoluprací na řadě vědeckých konferencí, workshopů, seminářů apod. Na těchto odborných akcích jsou i prezentovány dosažené výsledky výzkumné, vědecké a tvůrčí činnosti akademických a vědeckých pracovníků fakulty.
Nejvýznamnější konference a odborné akce Fakulty chemicko-technologické UPCE:
Mezinárodní konference, která si klade za cíl seznamovat odbornou veřejnost s klíčovými problémy chemie a energetiky a rozvíjet vzájemnou informovanost mezi odborníky, podporovat diskusi a motivovat ke spolupráci představitele chemického průmyslu a akademické sféry. Cílem konference je vytvořit prostor pro mezinárodní spolupráci mezi podniky, vysokými školami a výzkumnými pracovišti.
Seminář o nových trendech ve výzkumu energetických materiálů, který je světovým setkáním především mladých odborníků a univerzitních učitelů pracujících v oborech výuky, výzkumu, vývoje, zpracování, analýzy a aplikací všech druhů energetických materiálů.
Hlavním tématem semináře je využití kalorimetrických metod a metod termické analýzy v různých oborech.
Mezinárodní konference o nových poznatcích z oboru chemie a fyziky pevných látek a materiálového výzkumu.
ECSSC 2023 : 18th European Conference on Solid State Chemistry (ecssc18.com)
Seminář pro studenty i odbornou veřejnost se zaměřením na disoluci a disoluční testování.
Seminář, jehož cílem bylo umožnit studentům, mladým i zkušeným vědcům výměnu poznatků a zkušeností s využíváním termoanalytických technik v různých oblastech výzkumu.
Konference nabízí příležitost představit vývoj tradičních i nových termoelektrických materiálů od makro až po nanoměřítko, teoretické modelování, návrh nových zařízení a aplikace v oblasti chlazení a výroby energie.
Konference s mezinárodní účastí zaměřená na výměnu nových poznatků v oblasti práškových materiálů a anorganických pigmentů, jejich aplikací, fyzikálně-chemických vlastností a metod jejich hodnocení, ekologických aspektů výroby a použití anorganických pigmentů.
Konference je zaměřena na pigmenty a jejich aplikace ve stavebnictví, v nátěrových hmotách a plastech a na organická pojiva pro nátěrové hmoty a stavebnictví, anorganická pojiva pro keramiku, stavebnictví, vysokoteplotní nátěry a jiné. Pozornost je zaměřena i na nanomateriály, speciální materiály a technologie objevující se v poslední době na poli povrchových úprav a jejich technologií.
Seminář zájemců o výzkum v oblasti produkce, analýzy a aplikace povrchově aktivních látek.
Seminář partnerů spolupracujících v rámci evropských projektů, které se zabývají elektroanalýzou.