dsc_6714_179627.jpg

Published: 22.02.2022

Stalo se již tradicí, že v průběhu ledna a února se konají na naší fakultě Dny otevřených dveří (DOD). Tato propagační aktivita směřuje především k oslovení potencionálních uchazečů o studium chemie nebo biologie v Pardubicích.

Letošní dny otevřených dveří byly specifické hned v několika směrech. Lednový termín DOD, který se konal 26. ledna, proběhl již v prezenční formě. Jak studenti, tak rodiče, ale i zapojení akademičtí pracovníci si pochvalovali po delší odmlce prezenční formu. Zájem studentů byl uspokojivý, každý si mohl vybrat z pestré nabídky studijních programů v bakalářském stupni studia. V úvodu byli studenti seznámeni s obecnými informacemi o studiu v Pardubicích, o fakultě a o jednotlivých studijních programech. Představili se i zástupci z kateder a ústavů, které sídlí v TP Doubravicích. Po úvodních prezentacích se uchazeči o studium vydali na prohlídku po vybraných pracovištích fakulty. Druhý termín DOD, který se konal 9. února, byl zrealizován v tzv. „hybridní“ podobě. Vedení fakulty se vzhledem k okolnostem rozhodlo, že tuto akci uskuteční jak prezenčně, tak i online.

Vzhledem k tomu, že naše fakulta má již několik let navázanou užší spolupráci se středními průmyslovými školami, která je podpořena memorandy, tak byly pro tyto instituce uspořádány speciální „Dny otevřených dveří“. Ve čtvrtek 17. února tak mohli naši fakultu v hojném počtu navštívit závěrečné ročníky SPŠCh Pardubice a SPOŠ Dvůr Králové. Pro obě školy byl připraven specifický program, který byl konkrétněji zaměřen na vzdělávací oblasti podle jejich zájmu a oborového zaměření. Studenti tak mohli postupně navštívit pracoviště fakulty, která sídlí v univerzitním kampusu. Do prezentací s praktickými ukázkami se zapojila i naše zbrusu nová demonstrační učebna chemie vybudovaná nejen pro tyto příležitosti.

Věříme, že studenti odcházeli spokojeni a inspirováni k tomu, že studium chemie či biologie v Pardubicích jim poskytne kvalitní odrazový můstek v jejich profesním životě!

Vedení fakulty děkuje všem kolegyním a kolegům, že se do prezentace svých pracovišť tak ochotně zapojili.

Mgr. Lucie Stříbrná, Ph.D.
proděkanka fakulty
foto Milan Reinberk a Svatopluk Rafael