Published: 03.10.2024

V pátek 27. 9. 2024 se pracovníci a studenti naší fakulty, stejně jako v předchozích letech, zapojili do významné akce "Noc vědců" s tématem "Proměny". Letos jsme své působení rozšířili a stali se partnerem Noci vědců ve Frýdku-Místku. Tato akce se zde konala poprvé a organizace se ujalo místní Gymnázium Petra Bezruče.

Zástupci fakulty tak měli příležitost prezentovat naši školu nejen žákům místního gymnázia, ale také široké veřejnosti. Ani deštivé počasí neodradilo návštěvníky, kteří se nechali zlákat pestrým programem.

Chemie v akci: Experimenty, které uchvátily

Během večera jsme předvedli řadu experimentů, které ukázaly krásu a zábavnost chemie. Návštěvníci mohli vidět například různé proměny hmoty při chemických reakcích, hry barev a optických klamů, či objevovali svět pod mikroskopem. Naši pracovníci a studenti byli připraveni odpovídat na zvídavé otázky a vysvětlovat principy, které stojí za těmito zdánlivě složitými jevy.

Popularizace vědy a inspirace pro mladé

Akce byla skvělou příležitostí nejen pro popularizaci vědy, ale také pro navázání nových kontaktů a inspiraci mladých lidí k zájmu o chemii a přírodní vědy obecně. Zejména nejmenší návštěvníci odcházeli s úsměvem a spoustou nových zážitků, které je možná jednou přivedou k chemii či vědecké kariéře.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě a realizaci této úspěšné prezentace podíleli.