img_2016_177981.jpg

Published: 24.01.2022

Ve foyer fakulty si můžete zopakovat nejen Periodickou soustavu prvků, ale také můžete zhlédnout miniexpozici prací studentů Střední školy cestovního ruchu a grafického designu v Pardubicích.

Nová expozice je jedinečná, je tvořena pracemi absolventů a studentů 3. ročníku Grafického designu. Jedná se o tematické cvičení různých grafických technik, vizuálních postupů v počítačové grafice realizovaných digitálním tiskem. V nově představené miniexpozici, která se nachází v prostorách chodeb u poslucháren C1 a C4, můžete zhlédnout triptych o "neveselých příbězích" hraček - zvířátek, diptych typografického cvičení a geometrické abstrakce s názvem "Perfect" a geometrickou abstrakci ve stupních šedi a návrhy plakátů na fiktivní Letní filmový a hudební festival. Instalace výstavy bude k vidění do června 2022. Na práce studentů dohlížely a expozici připravily MgA. Lucie Farářová a Mgr. Pavla Kočová.

Soukromá střední škola cestovního ruchu byla založena v roce 1993 a v té době nabízela denní pomaturitní studium pro absolventy gymnázií či jiných středních škol. Velkou změnou prošla škola v roce 2011, kdy vedení školy zareagovalo na změny v poptávce a nové trendy a ve školním roce 2011/2012 otevřelo první ročník oboru „Grafický design“. Od července 2017 se změnil název školy na Střední škola cestovního ruchu a grafického designu, s.r.o. (SŠCG). V současné době má SŠCG kapacitu vzdělávat 300 studentů denní formy studia a 110 studentů dálkového studia.

MgA. Lucie Farářová
Mgr. Lucie Stříbrná, Ph.D.
foto Svatopluk Rafael