Fotogalerie: Rozsvítili jsme Strom přání

2. 12. 2022

Vánoční Strom přání opět zdobí kampus Univerzity Pardubice. A také adventní věnce z UPCE na podporu hospicové péče už mají své místo na svátečních stolech. Společnými akcemi zahájili studenti a akademici vánoční období v kampusu.

Univerzitní Strom přání rozsvítil 30. listopadu rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek a společně s celým vedením vysoké školy také podpořil akci, na kterou přišly stovky studentů a zaměstnanců. K originálním ozdobám vánočního stromu UPCE patří i letos přání studentů a zaměstnanců. Budou se promítat během Vánoc na stěnu kolejí. 

Účastníci přispěli v průběhu akce zakoupením svařeného vína a moštu na nákup senzomotorických pomůcek pro Dětské centrum Veská, které pomáhá dětem a rodinám ve složitých životních situacích. Během slavnostního podvečera se podařilo vybrat 19 tisíc korun. 

Univerzita přispívala na dobrou věc i ve spolupráci s Oblastní charitou Pardubice. V budově univerzitní auly vytvořili studenti i zaměstnanci letos 85 adventních věnců, jejichž prodej podpořil domácí hospicovou péči. V letošním roce se vybralo 28 tisíc korun.


„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se zapojili do tradiční akce vázání adventních věnců s oblastní charitou. Oceňuji, že se studenti i kolegové v předvánočním čase rozhodli podpořit domácí hospicovou péči,“ říká rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek.