she_stem_award_191403.png

Published: 20.09.2022

Honeywell jako generální partner ocenění SHE STEM AWARD upozorňuje studentky technických a vědních oborů, že do 30. září 2022 mohou přihlásit svou bakalářskou práci do této soutěže. Vítězka získá jedinečnou příležitost prezentovat svou práci na konferenci WE Local Conference 2023 v Barceloně.

Ocenění SHE STEM AWARD, jehož druhý ročník se právě otevírá, zdůrazňuje úspěchy žen studujících v oborech STEM (věda, technologie, strojírenství a matematika). Přihlaste se do soutěže, setkáte se s vstřícným prostředím a přátelskými kolegy, kteří rádi podpoří váš zájem o studium a pomohou překonat případné obavy. Vaše přihláška je vítána, pokud jste absolventkou bakalářského programu v uvedených oborech a dokončila jste bakalářskou práci v období od října 2021 do září 2022.

• Přihlášky lze podávat na webu sheaward.cz pouze do 30. září 2022.
  • Osm vybraných studentek představí své práce na finále pro Českou republiku 24. listopadu 2022.
  • Odborná porota vybere vítězku, která bude prezentovat svou práci na konferenci v Barceloně ve dnech 24. – 26. května 2023.
  • Ocenění zahrnuje cestu, ubytování, stravu, registraci na konferenci a také prohlídku Barcelony s průvodcem.
  • Vítězka také získá odborné rady a možnost spolupracovat se zkušenými vědci a inženýry společnosti Honeywell, generálního partnera soutěže.
  • Honeywell podporuje ocenění SHE STEM AWARD jako součást svého úsilí o začlenění a rozmanitost (Inclusion and Diversity, I&D) s cílem vytvořit ze společnosti skvělé místo pro práci pro ženy. Ženy napříč společností se podílejí na vývoji špičkových technologií po celém světě. V České republice má Honeywell mnoho expertek, které pracují na vyspělých technologiích pro kritická odvětví včetně letectví, městské letecké mobility, ochranných oděvů a mnoha dalších.
  • Soutěž pořádá brněnská pobočka Society of Women Engineers (SWE) ve spolupráci se společností Honeywell.

„Ze zkušeností víme, jakou hodnotu přináší různorodá pracovní síla do technických oborů, které umožňují, aby byl svět bezpečnější, chytřejší a produktivnější. Jako technologická špička musíme hrát důležitou roli při podpoře většího počtu žen v budování dlouhé a úspěšné kariéry v těchto odvětvích. A jako mezinárodní společnost s přítomností ve více než 70 zemích chápeme důležitost globálních zkušeností. Podporujeme proto i mezinárodní rozměr ceny SHE STEM AWARD a příležitost pro vítězku, aby cestovala a prezentovala se na mezinárodní scéně,“ vysvětluje Michal Závišek, generální ředitel Honeywell Technology Solutions Česká republika.

„Tento projekt jsme zahájily, abychom pomohly studentkám nastartovat jejich kariéru. Náš program pomáhá soutěžícím zlepšit jejich prezentační dovednosti, rozšířit jejich profesní síť a přidat významný záznam do životopisu,“ zdůrazňuje Jarmila Musil Nováková, SWE ambasadorka, pobočka SWE Brno.

Vítězka prvního ročníku soutěže Ivana Suchánková letos v květnu představila svou práci v oblasti biotechnologií na konferenci WE Local 2022 v Londýně. Její bakalářská práce s názvem Comparison of the ability of capsid proteins of selected flaviviruses to assemble nucleocapsid under in vitro conditions se týká tématu, kterým se Ivana zabývala během studia na Vysoké škole chemicko-technologické i během současného studia na univerzitě v Uppsale ve Švédsku. „Soutěž mi dala příležitost zdokonalit se v prezentačních dovednostech a společně s mentorkou poskytnutou organizátory se zaměřit na schopnosti, které využiji v dalším studiu a profesním životě. Velký zážitek byla účast na konferenci v Londýně, kde jsem měla možnost poznat mnoho inspirativních kolegyň,“ shrnuje Ivana Suchánková.