dsc_5110_176716.jpg

Published: 20.12.2021

Významnou propagační akcí naší fakulty, která směřuje k získávání talentovaných uchazečů pro studium, je pořádání krajských kol Chemické olympiády.

Chemická olympiáda (ChO) je tradiční soutěží pro studenty gymnázií, kteří si vedle výuky chemie v rámci osnov našli čas na další zdokonalení v oboru, který většinou chtějí po ukončení střední školy dále studovat.

V pátek 3. prosince 2021 proběhlo na naší fakultě krajské kolo Chemické olympiády v kategorii A (poslední ročníky gymnázií) pro Pardubický a Královéhradecký kraj. Do krajského kola soutěže se probojovalo 14 soutěžících. Soutěž proběhla v novém formátu – teoretická část (3 hodiny) a praktická část (3 hodiny).

Absolutním vítězem se stal Tomáš Heger z Jiráskova gymnázia v Náchodě, nejlepším chemikem Pardubického kraje se stala Kateřina Zedníčková z gymnázia Vysoké Mýto.

prof. Ing. Karel Ventura, CSc.
Katedra analytické chemie