20221129_085953_196506.jpg

Published: 19.12.2022

V návaznosti na soustavné prohlubování zájmu žáků základních škol o chemii a technické obory byla navázána užší spolupráce s pěti základními školami v Pardubickém kraji, která vyústila v provázání motivačních aktivit přímo na Fakultě chemicko – technologické Univerzity Pardubice.

Konkrétně nabízíme těmto školám  možnost odborné exkurze s praktickým laboratorním cvičením pod vedením zkušené demonstrátorky Ing. Hany Doušové, Ph.D. v nové demonstrační učebně. Všechny základní školy, s nimiž tato spolupráce byla smluvně podchycena v červnu 2022, tuto možnost přivítaly a již se aktivně zapojují.

„Rozvíjení zájmu o chemii a další přírodní a technické obory vnímám jako důležitý krok k vytváření platformy budoucích uchazečů o studium na naší fakultě. Jsem si vědom, že je to běh na dlouhou trať. Chemie není jednoduchý studijní obor, ale pokud se zájem dítěte podchytí v již raném věku, pak tito absolventi právem náleží mezi špičkové odborníky ve svém oboru. Důkazem jsou naši studenti či dnes již absolventi, kteří se před lety umístili na předních příčkách v soutěži „Hledáme nejlepšího mladého chemika“, nebo se v rámci soutěže Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež, pořádané spol. AMAVET se svými odbornými projekty ve spolupráci s našimi akademiky, mohli podívat do zahraničí,“ uvádí profesor Petr Kalenda.

Na podzim tohoto roku byly odhaleny na Základní škole, Školní náměstí v Chrudimi a na Základní škole nadpor. Eliáše v Pardubicích smaltované cedule s označení „Fakultní škola“ podobně jako tomu bylo u pěti fakultních střední škol.

prof. Ing. Petra Kalenda, CSc.
proděkan pro pedagogiku