Kavárna Universitas: Morové epidemie v raném novověku v českých zemích

Uložit do kalendáře 30-09-2020 18:00 30-09-2020 18:00 Czech republic/Europe Kavárna Universitas: Morové epidemie v raném novověku v českých zemích První Kavárna Universitas v novém semestru naváže pomocí historické metafory na aktuální situaci ohledně březnové pandemie. Průvodcem po morových epidemiích v raném novověku bude doc. Mgr. Jiří Kubeš, Ph.D. Mor je prastará nemoc a jedno z... Klub 29 Svaté Anežky České 29, Pardubice
30. 09. 2020 Klub 29 Svaté Anežky České 29, Pardubice
Kavárna Universitas
Klub 29
Divadlo 29
Fakulta filozofická
Kavárna Universitas: Morové epidemie v raném novověku v českých zemích

Mor je prastará nemoc a jedno z největších nebezpečí, jemuž čelili Evropané ve středověku a raném novověku. Choroba se pravidelně vracela a vyžádala si obrovské oběti na životech. Ve společnosti po jeho příchodu vždy propukala panika. Povíme si, co naši předkové o moru věděli, jak se mu bránili, jaké měl dopady na společnost, jak ovlivnil myšlení tehdejších lidí a co po něm až do dnešních dnů zůstalo.

Kavárna Universitas proběhne ve středu 30. září 2020 od 18.00 hodin v Klubu 29 (ulice Svaté Anežky České, č. p. 29).

Pořádají studenti Univerzity Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29.
Vstup je volný.

Vstup zdarma
Kavárna Universitas
Aneta Kohoutová, Veronika Janečková
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.