klofac92392.jpg
budova HB, učebna S 21 kontakt

FChT zve studenty na kurz

„Než nastoupím do práce“

Přednášející:

Ing. Leoš Klofáč

(mimo jiné bývalý dlouholetý personální ředitel společnosti Fatra, a. s.)

Jak se přihlásit:

Elektronicky na e-mail jirina.capkova@upce.cz do 13. prosince.

Potvrzení o účasti dostanete 14. 12.

Počet míst je omezen na 14 účastníků.

Co se dozvím?

1. Co říká zákoník práce o zaměstnávání (práva, povinnosti zaměstnanců a zaměstnavatelů).

2. Jak hledat dobrého zaměstnavatele (internet, sociální sítě, členství v profesních svazech/sdruženích...)

3. Jak se pozná dobrý zaměstnavatel (především detailní analýza jeho webu, zprávy o hospodaření za rok, reference...).

4. Jak oslovit zaměstnavatele (co do životopisu, jak napsat motivační dopis, aby neskončil v koši…).

5. Jak vypadá proces náboru a výběru, až po nabídku zaměstnání (jak to firmy organizují a co je dobré znát).

6. Nácvik situací a chování v jednotlivých etapách procesu výběru (pohovor, sebeprezentace, testy znalostí, osobnostní ...).

7. Jak reagovat na nabídku zaměstnání, co si vyjednat, kromě mzdy (co jsou ochotni do mě investovat ...?!).

8. Pracovní smlouva (zákonné náležitosti, zkušební doba, mzdový výměr, vybavení pracoviště a pomůcky pro práci).

9. Povinnosti zaměstnavatele při nástupu nově přijatého zaměstnance (orientace, plán zaškolení, patronát seniora...).

10. Kdy a jak lze ukončit/zrušit pracovní poměr nejen ve zkušební době, legislativa.