dsc_6642_194147.jpg

Published: 07.11.2022

Ve čtvrtek 3. 11. 2022 proběhl na Fakultě chemicko–technologické Univerzity Pardubice slavnostní obřad instalace nového děkana prof. Ing. Petra Němce, Ph.D. Obřadu se zúčastnili zástupci vedení Univerzity Pardubice v čele s rektorem Univerzity Pardubice prof. Ing. Liborem Čapkem, Ph.D. Mezi pozvanými nechyběli zástupci Akademického senátu fakulty, vedoucí pracovišť fakulty a další významní hosté.

V úvodu obřadu promluvil emeritní děkan prof. Ing. Petr Kalenda, CSc., který vyzdvihl klíčové okamžiky dění na fakultě během jeho osmiletého působení ve funkci děkana a poděkoval svým proděkanům za dlouholetou spolupráci a podporu. Rektor profesor Čapek poděkoval prof. Kalendovi za práci ve funkci děkana a slavnostně dekoroval děkanským řetězem nového děkana.

Po instalaci děkana  proběhlo jmenování staronových a nových proděkanů fakulty. V týmu děkana fakulty prof. Němce zůstává na odpovědném postu statutárního zástupce děkana emeritní děkan prof. Ing. Petr Kalenda, CSc. jako proděkan pro pedagogiku a staronovým členem je též proděkan pro vědu a tvůrčí činnost prof. Ing. Petr Mošner, Dr. Tým proděkanů doplnila doc. Ing. Alena Komersová, Ph.D., které byla svěřena oblast vnějších vztahů a propagace. Další ženou ve vedení se stala doc. Ing. Liběna Tetřevová, Ph.D. jako proděkanka pro vnitřní vztahy. Tajemníkem fakulty zůstává i nadále Ing. Martin Šprync.

Nově instalovanému děkanovi a jeho týmu blahopřejeme a do následujících let přejeme mnoho úspěchů.

doc. Ing. Alena Komersová, Ph.D.
proděkanka fakulty
foto Milan Reinberk