default alt fcht

Published: 14.11.2017

Centrum materiálů a nanotechnologií (CEMNAT), vědecko-výzkumné a vzdělávací pracoviště FCHT (https://fcht.upce.cz/fcht/cemnat.html), pořádá dne 23. 11. 2017 od 9:00 hodin v posluchárně H1 v kampusu na nám. Čs. legií 565 v pořadí  2. studentský workshop.

Jeho cílem je seznámit studenty materiálově zaměřených doktorských programů Univerzity Pardubice s nabídkou vzdělávacích kurzů pořádaných CEMNATem ve školním roce 2017-18 a představit jim nově instalované instrumentální techniky, které mohou být vhodné pro realizaci jejich vlastních výzkumných prací.

Účastníci workshopu budou seznámeni s možnostmi instrumentálních zařízení, která CEMNAT pořizuje z prostředků projektu č. CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_013/0001829 „Modernizace a upgrade infrastruktury CEMNAT“, konkrétně:

• Rentgenový fotoelektronový spektroskop (XPS)

• Rentgenový difraktometr  (XRD)

• Duální FIB-SEM mikroskop (modernizace stávajícího, rozšíření portfolia jeho funkcí)

• Zařízení pro výrobu (nano)vláken

Srdečně jsou vítáni i další zájemci z řad pracovníků Univerzity Pardubice a posluchačů magisterských studijních oborů.

Předpokládaná doba trvání workshopu – cca 2,5 hodiny.