Přednáška fotografa Petra Jana Juračky

Uložit do kalendáře 10-03-2020 18:30 10-03-2020 18:30 Czech republic/Europe Přednáška fotografa Petra Jana Juračky Fotoklub Univerzity Pardubice vás zve na přednášku Petra Jana Juračky Ze života fotografa Když si Petr zabalil fotografické vybavení do lodního vaku na své první dobrodružství mimo evropský kontinent, na Bajkal, rozhodně netušil, že... v 18:30, Aula A3 Univerzity Pardubice (vedle Univerzitní knihovny)
10. 03. 2020 v 18:30, Aula A3 Univerzity Pardubice (vedle Univerzitní knihovny)

Fotoklub Univerzity Pardubice vás zve na přednášku Petra Jana Juračky

Ze života fotografa

Když si Petr zabalil fotografické vybavení do lodního vaku na své první dobrodružství mimo evropský kontinent, na Bajkal, rozhodně netušil, že se mu jeho vášeň zvrhne nejen v povolání, ale také v životní posedlost. Jak jinak si vysvětlit, že se dobrovolně vypravil s přáteli pod stan na grónský ledovec, s dronem na K2 a Kilimandžáro i přesto, že dostal v Lesothu výškovou nemoc již ve třech tisících metrech, anebo že se po boku Srdcařů vypravil do Jihoafrické Republiky s vlastní českou drezínou na koleje, které již de facto přestaly existovat. Petr dokáže zvrátit i fádní vodácký výlet v Čechách v holý boj o přežití a ještě o tom natočit film, stejně jako proměnit fádní fotografování vědců ve focení aktů ve zhasnutém vánočním skleníku. Přestože si neumí ani rovně uříznout chleba, pro všechny jeho příběhy se stal postupně ambasadorem značek jako jsou Nikon či DJI, které jej podporují technikou ve snaze umožnit předání svědectví ze života člověka, který žije tři životy najednou, protože jeden mu nestačí. Během přednášky, která bude spíše multimediální show než-li odborným výkladem, se pokusí vypíchnout hlavní momenty své fotografické kariéry, mezi které jistě patří i fotografování koní převalského v Mongolsku, utopený dron v ugandském Nilu či nedávné evropské dronové úlety v Norsku, Švýcarsku a Irsku.

Vstup zdarma
Fotoklub Univerzity Pardubice
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.