Přednáška "Rapid characterization and development of process"
Fakulta chemicko-technologická UPa - posluchárna C3, budova HA kontakt

Fakulta chemicko-technologická a Ústav aplikované fyziky a matematiky

Vás zvou na přednášku

"Rapid characterization and development of process"

Charakterizace nových výrobních zařízeni a vývoj procesu prošla během posledních 20 let výrazným vývojem. Statistické metody, vyvinuté původně pro účely zemědělství - zvláště produkce vina, jsou velmi účinnými pomocníky při vývoji nových procesu např. ve farmaceutickém, papírenském nebo potravinářském či polovodičovém průmyslu.

Nároky na nové procesy stoupají, a je nutné je vyvinout ve velmi krátkém case a s omezeným počtem testu. Pro tyto účely se úspěšné používají statistické metody, kde se klade důraz na návrh experimentu, všechny testy se provádí najednou. Vyhodnoceni se provádí, až když jsou dostupná všechna data. Přednáška ve stručnosti vysvětlí DoE (Design of Experiment) postupy a na několika reálných příkladech ukáže možné způsoby analýzy dat a řešení nejednoznačnosti výsledku.

(přednáška bude v českém jazyce)

Přednášející:

Ing. Pavel Nesládek, Dr. rer. nat.,  Advanced Mask Technology Center, Dresden