dsc_8769_201469.jpg

Published: 05.04.2023

V pardubickém ABC klubu se 22. března konalo slavnostní vyhlášení výsledků 16. ročníku regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Ve všech soutěžních kategoriích obsadily první místa základní školy z Kraje Vysočina. Celkem se klání zúčastnilo rekordních 7 000 žáků devátých tříd ze 195 základních škol pěti krajů.

Slavnostního zahájení se ujal ředitel SPŠCH Pardubice Ing. Jan Ptáček a jelikož naše fakulta patří mezi generální partnery soutěže, tak mezi významnými hosty v úvodu nechyběl ani proděkan pro pedagogiku Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice prof. Petr Kalenda. Z jehou rukou také později převzala cenu i královna pedagogů, kterou se stala Marie Skálová z havlíčkobrodské ZŠ Wolkerova. Mezi předávajícími byl též prof. Karel Ventura z Katedry analytické chemie.

Oceněno bylo 29 finalistů, 11 projektových týmů, 5 nejlepších učitelů a 5 nejúspěšnějších škol. V nejprestižnější kategorii jednotlivců zvítězila Anežka Lexová ze ZŠ Polná, na druhé příčce se umístil Lukáš Sedláček z pardubické ZŠ Polabiny 3 a třetí místo obsadila Tereza Salátová ze ZŠ Cerekvice nad Loučnou. Úspěšní soutěžící si odnesli tablet, chytrý telefon, tiskárnu, externí záložní disky, přenosnou laboratoř, sadu laboratorního skla, poukaz na odběr chemikálií nebo platební karty v hodnotě 1 000 až 1 500 Kč.

Prvních sedm žáků z kategorie jednotlivců postoupilo do celostátního finále, které se uskuteční 13. června tradičně v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Více v tiskové zprávě soutěže.

zdroj mladychemik.cz
foto a text Milan Reinberk