SCIENCE POINT - Sportovní park 2019
Park Na Špici, Pardubice kontakt

Univerzita Pardubice obohatí program Sportovního parku speciálním populárně-naučným programem s atraktivními vědeckými a technickými interaktivními demonstracemi na stanovišti s názvem SCIENCE POINT.

Od 12. 8 do 18. 8. se na populárně-naučném zážitkovém stanovišti budou střídat a návštěvníkům se věnovat vědci i sami vysokoškoláci z Univerzity Pardubice. Provedou je světem moderní vědy hravou a zážitkovou formou, přiblíží zajímavosti kolem nás prostřednictvím zábavných a poučných ukázek, kvízů a demonstrací z nejrůznějších oborů. Na univerzitním stanovišti budou mít možnost, kromě ukázek nejrůznějších jevů, vyzkoušet i pohybové aktivity.

Přijít pohrát si s vědou mohou mladí i starší.

Najdete nás na stanovišti č. 14 - SCIENCE POINT

Pondělí 12. 8.
Fakulta chemicko-technologická: Materiálová chemie, chemické pokusy - organika, anorganika, genetika

Úterý 13. 8.

Středa 14.  8.
Dopravní fakulta Jana Pernera: Jízdní řády, vláček, koloběžky a brýle simulující účinky drog a alkoholu

Čtvrtek 15. 8.
Fakulta zdravotnických studií: záchranářské dostihy

Pátek 16. 8.
Fakulta elektrotechniky a informatiky: robotika, elektrotechnika

Sobota 17. 8.
Fakulta ekonomicko-správní: drony - svěž z ptačí perspektivy, bezpečnostní kvízy - evakuační zavazadlo, hašení.

Neděle 18. 8.
Fakulta filozofická: ražba mincí, puzzle