20220809_160158_189553.jpg

Šestý ročník „Sportovního parku“ má v akcích v Pardubicích pro celou rodinu již dlouholetou tradici. Na jednotlivých stabilních i variabilních stanovištích, na vodní ploše, ale i na souši se představilo bezmála 70 sportovních klubů z Pardubicka a okolí

Fakulta chemicko – technologická Univerzity Pardubice se svým pětičlenným týmem po dva dny nabízela zajímavé chemické pokusy, které si mohly děti vyzkoušet přímo pod širým nebem. Výhodou bylo příznivé počasí, radost z poznání a proměny chemických reagencií a samozřejmě vznik sloučenin s nečekanou barevnou proměnou, byly odměnou za čekání v řadě. Oblíbená „sloní zubní pasta“ doslova chrlila kvanta hmoty, která dokázala oživit doutnající dřívko, neboť jako vedlejší produkt se uvolňoval kyslík. Dále si mohli prohlédnout pod mikroskopem chromozómy nebo svět mikrobů.