dsc_1545_110632.jpg

Published: 07.06.2018

V úterý 12. června 2018 bude Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostit chemické talenty. Šestý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR rozhodne o tom, kdo se stane žákovským mistrem republiky v chemii.

Soutěž je určena žákům osmých a devátých tříd základních škol a její krajská kola probíhala od října loňského roku v deseti pořadatelských centrech: SPŠCH Pardubice, MSŠCH Praha, SPŠCH Brno, SOŠTZ Lovosice, SPŠ Hranice, SŠLCH Olomouc, SPŠCH Ostrava, ISŠ-COP Valašské Meziříčí, SPŠ Otrokovice a SUPŠ Karlovy Vary. Celkem se do soutěže zapojilo více než 15 000 žáků. Čtyřicet nejlepších postoupilo do celostátního finále.

„Národní finále je vysoce prestižní událostí, která završuje spolupráci základních, středních a vysokých škol s průmyslovými podniky, podporujícími soutěž na regionální úrovni,“ konstatuje Petr Kalenda, děkan pořádající Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. „Žáci, kteří se probojovali až do celostátního finále, jsou intelektuální elitou své generace a naše fakulta o ně velmi stojí. Dokáže jim totiž nabídnout vynikající podmínky pro jejich další růst. Je proto potěšující, že mnozí finalisté se k nám po maturitě vracejí a stávají se našimi studenty,“ doplňuje profesor Kalenda.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se uskuteční na akademické půdě za přítomnosti řady významných hostů.