derby_23-02_199803.jpeg

Published: 10.03.2023

Univerzita Pardubice a Univerzita Hradec Králové poměřily v pátek 10. března své síly v esportu. Vítězem třetího univerzitního esport derby východočeských univerzit se s jasnou převahou stal tým Univerzity Pardubice.

Letošní utkání hostila aula Univerzity Pardubice, kde hráči proti sobě nastoupili ve 3 hrách. Celý den od dopoledne až do večerních hodin běžel stream a utkání bylo možné navštívit také přímo v aule. Derby zaujalo stovky diváků, kteří se připojili ke sledování on-line nebo přišli na místo dění. Zde si také vyzkoušeli třeba virtuální realitu nebo se mohli odreagovat u fotbálku.

Na programu derby byly herní tituly Hearthstone Bo5League of Legends a Counter Strike: GO Bo3, kdy v nich proti sobě stálo celkem 13 hráčů na každé straně. Herní den začal napínavým zápasem Hearthstone, který v rozhodující moment obrátil ve svůj prospěch tým UPCE.
Další hra pokračovala ve stejném duchu. CS:GO rozhodlo až prodloužení v druhém kole. I tento zápas vyhrála Univerzita Pardubice.
Poslední League of Legends ovládla také Univerzita Pardubice.

Výsledky jednotlivých her:

• Hearthstone Bo5 - odehráno se skóre 3:2 pro UPCE
  • Counter Strike:GO Bo3 - odehráno se skóre 2:0 pro UPCE
  • League of Legends Bo3 - odehráno se skóre 3:0 pro UPCE

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům naší univerzity, kteří dnes odvedli opravdu skvělý výkon. Je to velký úspěch, že se nám opět, už podruhé, povedlo získat esportový pohár pro vítěze. Rád bych ocenil i výkon týmů z UHK. Oba celky připravily divákům tohoto derby neuvěřitelně napínavou podívanou," uvedl rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek.

Gratulujeme našemu týmu k vítězství a děkujeme také hráčů z Univerzity Hradec Králové za nevšední zážitek!

Univerzitu Pardubice reprezentovali hráči
Hearthstone
Marek "Springy" Valihrach - Fakulta ekonomicko-správní
Miloslav "Darken" Šobáň - Fakulta chemicko-technologická
Vojtěch "Bulhar" Juda - Fakulta filozofická

League of Legends
Matěj "Friday" Pátek - Fakulta elektrotechniky a informatiky
Václav "Skillgamer" Hrubý - Fakulta elektrotechniky a informatiky
Ondřej "Užovka obecná" Pokorný - Fakulta elektrotechniky a informatiky
Jiří "SirGody" Linhart - Fakulta filozofická
Julian "kKeo" Kincl - Fakulta filozofická

CS: GO
Vojtěch "ViknyMaster" Dýnka - Fakulta filozofická
David "Dejvi" Horák - Fakulta filozofická
Dominik "Domi" Lopauer - Fakulta elektrotechniky a informatiky
Tamer "Shinkyy" Ghariba - Fakulta ekonomicko - správní
Robin "Maca" Macek - Fakulta filozofická

UPCE esports

Komunita vytvořená hráči pro hráče. Vstup do nového spolku, který sdružuje fanoušky nejen esportových titulů počítačových her a chystá se na duely s dalšími českými univerzitami.