ozveny_febiofestu_122732.jpg

Published: 07.11.2018

Univerzita Pardubice jako jediná instituce v Pardubicích připravila již tradičně pro akademickou obec i veřejnost speciální program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii. V  týdnu od 12. do 16. listopadu oslaví státní svátek České republiky a připomene historické listopadové události, které mají své vazby na vysokoškolskou půdu.

PONDĚLÍ 12. LISTOPADU

FILMOVÁ PROJEKCE

V pondělí 12. listopadu uvedeme od 19 hodin film  Jan Palach (Česko/Slovensko, 2018, drama 124 min, režie: Robert Sedláček).
Vstupné na projekci je zdarma - své místo si, prosím, rezervujte na e-mailu: info@ozvenyfebiofestu.cz

ÚTERÝ 13. LISTOPADU

STUDENSTKÉ ČTENÍ U LAVIČKY VÁCLAVA HAVLA

Studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice připravili další z řady oblíbených společných čtení na Lavičce Václava Havla. Datum 13. listopadu přitom nevybrali náhodou, přesně před třemi lety byla totiž v pardubickém kampusu Lavička Václava Havla slavnostně zpřístupněna. Tentokrát se bude od 12 hodin v atriu budovy EB společně číst divadelní hra „Vernisáž“ autora Václava Havla.

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ 60. ROČNÍKU SPORTOVNÍCH SOUTĚŽÍ O STANDARTU REKTORA A NEJLEPŠÍCH SPORTOVCŮ UNIVERZITY V AK. ROCE 2017/2018

V zasedací místnosti děkana Fakulty chemicko-technologické UPa (budova HA, přízemí děkanátu fakulty, Studentská 573, Pardubice – Polabiny v 17 hodin)

STŘEDA 14. LISTOPADU

FILMOVÁ PROJEKCE

Ve spolupráci s  a festivalem Ozvěny Febiofestu zveme všechny studenty, zaměstnance i ostatní zájemce z veřejnosti na promítání filmu v aule Univerzity Pardubice.Ve středu 14. listopadu od 19 hodin promítneme za přítomnosti režisérky Sofie Šustkové její boat movie Do větru (Česko, 2018, drama, 75 minut)
Vstupné na projekci je zdarma - své místo si, prosím, rezervujte na e-mailu: info@ozvenyfebiofestu.cz

ČTVRTEK 15. LISTOPADU

ZAHÁJENÍ PANELOVÉ VÝSTAVY PŘÍBĚHY 20. STOLETÍ

Od čtvrtka 15. listopadu si mohou zájemci přímo v univerzitním atriu u Lavičky Václava Havla připomenout deset nejdůležitějších fenoménů našich moderních dějin a seznámit se s osudy lidí, kteří je zažili doslova na vlastní kůži. Představena zde bude panelová výstava Příběhy 20. století, kterou připravila Fakulta filozofická Univerzity Pardubice společně se společností Post Bellum.

PÁTEK 16. LISTOPADU * rektorský den

SPORTOVNÍ DEN

Hlavní program univerzity je směřován na pátek 16. 11. Začíná v  9:00 hodin dopoledne sportovním dnem.

Ve sportovních halách univerzity v Kunětické ulici budou probíhat v rámci sportovního dne soutěže ve volejbalu, badmintonu, stolním tenisu nebo závod na veslařském trenažéru. V areálu vodních sportů a tenisu na břehu Labe se uskuteční přespolní běh.

AKADEMICKÝ OBŘAD
V 14.00 hodin se koná slavnostní akademický obřad v Aule Arnošta z Pardubic, při němž bude promováno 64 nových doktorů šesti fakult. Akademické obci a všem přítomným hostům bude též představeno pět nových docentů a šest docentek univerzity a čtyři profesoři, kteří byli jmenováni prezidentem republiky během uplynulého roku.

VÝSTAVA V GALERII UNIVERZITY PARDUBICE

V 17:00 hodin se v galerii univerzity umístěné ve vestibulu Univerzitní knihovny koná vernisáž již 105. výstavy s názvem 100 LET OD ZALOŽENÍ SPOLKU SBĚRATELŮ A PŘÁTEL EXLIBRIS. Výstava bude k vidění v univerzitní galerii až do 24. ledna 2019.

VZPOMÍNKOVÝ AKT NA UDÁLOSTI 17. LISTOPADU

V 18.30 hodin, v podvečer před slavnostním koncertem, proběhne před Univerzitní knihovnou před pamětní deskou k 17. listopadu vzpomínkový akt ke Dni boje za svobodu a demokracii.

SLAVNOSTNÍ KONCERT KOMORNÍ FILHARMONIE PARDUBICE

Bohatý program univerzity ke státnímu svátku vyvrcholí večerním slavnostním koncertem Komorní filharmonie Pardubice, který se uskuteční od 19.00 hodin v Aule Arnošta z Pardubic.

V rámci slavnostního koncertu zazní Tance mého života od Bedřicha Smetany/Marko Ivanoviće, dále Koncert pro violoncello a orchestr C dur od Josepha Haydna v podání Petra Nouzovského, Meditace na staročeský chorál Svatý Václave od Josefa Suka a koncert zakončí Česká suita D dur op. 39 od Antonína Dvořáka. Koncert diriguje Chuhei Iwasaki.

Akademická obec a veřejnost jsou na slavnostní program Univerzity Pardubice ke Dni boje za svobodu a demokracii srdečně zvány.

Vstupenky na slavnostní koncert je možné zakoupit v univerzitní aule, na ostatní akce univerzity pořádané 16. listopadu je vstup volný.