univerzita-pardubice-zve-zajemce-na-dny-otevrenych-dveri-veletrhautor-zeiner90407.jpg

Univerzita Pardubice nabízí zájemcům o vysokoškolské studium hned několik akcí, které jim mohou pomoci se rozhodnout. Každá ze sedmi fakult univerzity zve uchazeče na Dny otevřených dveří, během kterých se mohou podívat do zázemí fakult a získat konkrétní představu o studiu v Pardubicích. Jako celek se navíc univerzita představí také na veletrhu vzdělávání Gaudeamus v Praze.

Na pražském výstavišti PVA EXPO se Univerzita Pardubice představí v rámci evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus od 23. do 25. ledna. V nápadité expozici najdou zájemci informace o možnostech studia na všech 7 fakultách, ale také o službách a zázemí, které pardubická vysoká škola nabízí. Komunikovat budou přímo se studenty jednotlivých fakult. Kromě ukázek vědy si mohou poslechnout i přednáškovou prezentaci nebo ochutnat pravý pardubický perník. Claim univerzity Najdi svoji identitu ukazuje škálu příležitostí, ze kterých si budoucí maturanti mohou na humanitně nebo technicky zaměřených programech vybírat.

Jednotlivé fakulty zvou během ledna a února více rozhodnuté zájemce přímo do svých budov. Už zítra 19. ledna se otevírá Fakulta restaurování v Litomyšli pro talentované středoškoláky, kterým ukáže nejen své zázemí, ale nabízí i konzultace domácích prací budoucích restaurátorů.

V pátek a v sobotu 26. a 27. ledna otevře svoji moderní budovu také Fakulta chemicko-technologická, která sídlí v univerzitním kampusu v Pardubicích. Formou veletrhu představí své studijní programy, nabídne exkurzi do laboratoří a také novinky. Mezi nimi například studium v nových programech Moderní tiskové a vizualizační technologie, Chemie pro vědu a Management udržitelnost podniků.

V pátek 2. února zvou na Dny otevřených dveří hned tři další fakulty – Fakulta elektrotechniky a informatiky, Fakulta filozofická a Dopravní fakulta Jana Pernera. Od 10 hodin mohou zájemci zjistit všechny nezbytné podrobnosti o studiu a podívat se třeba do učeben nebo laboratoří, ve kterých je čeká budoucí výuka. Na Fakultě filozofické představí také nový studijní program Středoevropská studia.

O týden později, v sobotu 10. února se uchazeči mohou podívat na Fakultu ekonomicko-správní a online na Fakultu zdravotnických studií.

Více podrobností k DOD, ale také elektronickou přihlášku ke studiu lze najít na stránce: studuj.upce.czStuduj na UPCE.

Možnost podat přihlášku otevřela Univerzita Pardubice už loni 1. listopadu. Většina fakult uzavře podávání přihlášek ke studiu 31. března 2024. V Pardubicích v současnosti studuje téměř 7 tisíc vysokoškoláků.

Pardubice 18. ledna 2024

Mgr. Martina Macková,