dsc_9777_185454.jpg

Published: 08.06.2022

Pozvánkou na vernisáž se otevřela další etapa kulturních akcí, které vedení FChT zamýšlí pravidelně pořádat.  Ve čtvrtek 2. 6. se foyer fakulty rozeznělo žesťovými nástroji v několika sériích jazzových a dixielandových skladeb v podání žaček ZUŠ.

Pod vedením pana učitele Romana Faltyse, který uvedl série skladbiček, se ve foyer fakulty objevilo 6 talentovaných žaček ze Základní umělecké školy v Havlíčkově ulici v jednotném dress code a s trumpetami. Jejich umně provedené dixielandové a swingové skladby vhodně podkreslily otevření vernisáže malíře a výtvarníka Tomáše Sejkory. Žačky se mohou pyšnit mnoha význačnými cenami, které získaly v různých hudebních soutěžích ve svých kategoriích pro žesťové nástroje. Na úvod vernisáže zaznělo i několik slov za vedení FChT, dále pokračovala svým kultivovaným a odborně zasvěcujícím projevem kurátorka výstavy Jarmila Jiravová. Návštěvníkům expozice přiblížila práci výtvarníka Tomáše Sejkory a přirovnala jeho práce k dílům surrealistických autorů. Po té následovala vlastní prohlídka vystavených obrazů v zadní části chodby FChT v blízkosti posluchárny Jana Palacha. Nechybělo občerstvení pro přítomné hosty a slavnostní přípitek. Po celou dobu panovala velmi přátelská, téměř rodinná atmosféra.

Výstava potrvá do 31.7.2022. Prohlédnout si ji můžete po domluvě v recepci v každý všední den mezi 8 a 17 hodinou.

Mgr. Stříbrná Lucie, Ph.D.
proděkanka fakulty
foto Milan Reinberk