Ve foyer fakulty zazněl jazz a otevřel výstavu obrazů Tomáše Sejkory

8. 6. 2022

Pozvánkou na vernisáž se otevřela další etapa kulturních akcí, které vedení FChT zamýšlí pravidelně pořádat.  Ve čtvrtek 2. 6. se foyer fakulty rozeznělo žesťovými nástroji v několika sériích jazzových a dixielandových skladeb v podání žaček ZUŠ.

Pod vedením pana učitele Romana Faltyse, který uvedl série skladbiček, se ve foyer fakulty objevilo 6 talentovaných žaček ze Základní umělecké školy v Havlíčkově ulici v jednotném dress code a s trumpetami. Jejich umně provedené dixielandové a swingové skladby vhodně podkreslily otevření vernisáže malíře a výtvarníka Tomáše Sejkory. Žačky se mohou pyšnit mnoha význačnými cenami, které získaly v různých hudebních soutěžích ve svých kategoriích pro žesťové nástroje. Na úvod vernisáže zaznělo i několik slov za vedení FChT, dále pokračovala svým kultivovaným a odborně zasvěcujícím projevem kurátorka výstavy Jarmila Jiravová. Návštěvníkům expozice přiblížila práci výtvarníka Tomáše Sejkory a přirovnala jeho práce k dílům surrealistických autorů. Po té následovala vlastní prohlídka vystavených obrazů v zadní části chodby FChT v blízkosti posluchárny Jana Palacha. Nechybělo občerstvení pro přítomné hosty a slavnostní přípitek. Po celou dobu panovala velmi přátelská, téměř rodinná atmosféra.

Výstava potrvá do 31.7.2022. Prohlédnout si ji můžete po domluvě v recepci v každý všední den mezi 8 a 17 hodinou.

Mgr. Stříbrná Lucie, Ph.D.
proděkanka fakulty
foto Milan Reinberk