Výstava „Fragmenty vesmíru“ osloví nejen fyziky a chemiky

24. 5. 2022

V rámci zútulnění a zpříjemnění prostoru fakulty pořádáme již druhou vernisáž výstavy ve foyer Fakulty chemicko – technologické.

Vesmír je nekonečnou inspirací nejen pro výtvarníky, ale i pro umělce všeho druhu. Inspirativní nuance pro skládání svých hudebních forem využíval i J. S. Bach nebo Peter Gabriel, ale i řada dalších umělců, kteří se v dřívějších i novodobějších dobách pokoušeli zachytit nejen jeho „prostory“, ale i jeho „zvuky“. Takovou možnost „rozeznění“ nad obrazy mladého a nadějného výtvarníka z Hradce Králové budeme mít možnost zažít i na jeho první výstavě na FChT. Je známý svým surrealistickým přístupem, který neomezuje v prostoru ani v čase. Proto si přijďte tento zážitek nad jeho netradičními obrazy, které Vás zavedou až za hranice možného i nemožného, okusit přímo na jeho výstavu obrazů.

Srdečně Vás tímto zveme na vernisáž výstavy malíře Tomáše Sejkory, která se koná 2. června 2022 v 16 hodin ve foyer FChT (budova HA, 2. NP).

Výstava potrvá po celou dobu prázdnin do 31.7.2022. Prohlédnout si ji můžete po domluvě na recepci v každý všední den mezi 8 a 17 hodinou.

Mgr. Stříbrná Lucie, Ph.D.
proděkanka fakulty