pardubicko_z_nebe_fakulta_chemicko-technologicka_331_146191.jpg

Published: 08.04.2020

Zcela unikátní knihu "Pardubicko z nebe" si budou moci zájemci zakoupit jako nezapomenutelnou připomínku Pardubického kraje vydávanou u příležitosti 70. výročí chemického vysokého vzdělávaní v Pardubicích. Od května ji bude možno zakoupit přes webové stránky nakladatelství CBS a později i v turistických centrech nebo knihkupectvích.

Česko-anglická publikace nabízí na více jak 130 stranách netradiční letecké pohledy na Pardubický region v jeho plné kráse. Jednotlivé oblasti kraje, jako je jeho hlavní metropole, Holicko nebo Přeloučsko, jsou zachyceny z ptačí perspektivy, doplněny poetickými a informačními texty jednotlivých lokalit a přírodních krás.

Naše Fakulta chemicko-technologická se stala jedním z hlavních partnerů vydání této publikace a v depozitáři fakulty tak bude tato publikace nachystána jako originální dárek pro spřátelené tuzemské i zahraniční partnery a hosty.

Jedinečnost této publikace tkví ale ještě v další zajímavosti, kterou její vznik provázel. V dnešní době, kdy je celý svět zasažen pandemií koronaviru a lékaři, sestřičky, lékárníci i záchranáři zachraňují denně naše zdraví i zdraví ostatních spoluobčanů, je nutné pomáhat v jakýchkoliv dostupných možnostech. Proto se vedení CBS nakladatelství rozhodlo, že právě ke zdravotníkům do nemocnic Zlínského kraje poputuje veškerý výtěžek z prodeje těchto knih v podobě finančního daru, neboť právě tento kraj patří mezi nejvíce postižené oblasti České republiky a je to právě Zlín, kde je nakladatelství vydávající tuto sérii mimořádné edice "Česko z nebe" doma.

Věříme, že se i Vy zapojíte do této pomoci a publikaci si zakoupíte. Níže naleznete odkaz na webové stránky nakladatelství. Jako inspiraci na letošní letní, podzimní či zimní dovolenou, která se bude velmi pravděpodobně odehrávat v tuzemsku, můžete využít i publikace z jiných regionů.

Přejeme Vám, abyste se při listování knihou alespoň na okamžik "vznesli do vyšších perspektiv" a dokázali tak vnímat nelehkou dobu alespoň trochu "s nadhledem".
Přispějete tak na dobrou věc!

E-shop nakladatelství CBS

Podívejte se do publikace "Pardubice z nebe":