dsc_9159-00005_202187.jpg

Published: 20.04.2023

V úterý dne 18. dubna 2023 proběhlo na Fakultě chemicko-technologické představení Vzdělávacího centra SFÉRA.

Tato nová instituce má ambici atraktivní formou propojovat vědu, umění, moderní technologie a tradiční řemesla a bude sídlit v rekonstruovaném areálu Automatických mlýnů.

Ředitel Ing. David Koppitz nastínil vizi SFÉRY postavenou na vzdělávání pro 21. století, kdy roste poptávka po technologických a digitálních dovednostech, ale současně po kreativitě, analytickém myšlení, umění komunikovat a spolupracovat. Mottem prezentace i následné diskuze byly klíčové hodnoty: „Inovativnost & Otevřenost & Odvaha & Kreativita“.

Akce se zúčastnili zástupci akademické obce, vědečtí pracovníci a současně také studenti posledních ročníků navazujícího magisterského studia a doktorandi z různých fakult.