aa1_178141.jpg

Published: 27.01.2022

V rámci podpory zájmu o studium na naší fakultě zástupci vedení fakulty pravidelně navštěvují Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Mariánských Lázních, kde se nachází jedno ze středisek odborného vzdělávání cizinců v českém jazyce.

Před několika lety byla navázána spolupráce s vedením střediska s ředitelem Mgr. Petrem Hálou, která již nese své ovoce. Řada zahraničních studentů přichází do České republiky studovat. Elementární podmínkou úspěšnosti studia na vysoké škole je kvalitní znalost českého jazyka. Střediska zřízená pod hlavičkou Univerzity Karlovy těmto zájemcům poskytují kromě jazykové přípravy kvalitní zázemí jak v oblasti vzdělávání v různých oborech - chemie, biologie, matematika či fyzika, tak v oblasti ubytování a také při utváření rodinné atmosféry po celou dobu téměř ročního studia. Vytváření vstřícného a podporujícího prostředí je pro zahraniční studenty nezbytné při přechodu do nového prostředí. Lze konstatovat, že právě přátelská a vstřícná atmosféra panuje v tomto institutu v Mariánských Lázních, kam se koncem ledna za studenty vypravili proděkanka Mgr. Lucie Stříbrná, Ph.D. a doc. Ing. David Veselý, Ph.D.

Hlavním smyslem návštěvy bylo studenty seznámit s možnostmi studia v Pardubicích. Zástupci FChT byli přizváni k dílčím závěrečným zkouškám, kde mohli u jednotlivých uchazečů posoudit, jak úroveň znalostí českého jazyka, tak i zájem o studium chemie nebo biologie a tak si vytipovat vhodné uchazeče o studium na FChT. Jedenáct šťastných studentů odcházelo od zkoušky s příslibem stipendia, které jim bude vypláceno při nástupu do 1. ročníku při výběru jakéhokoliv bakalářského či navazujícího magisterského studijního programu na FChT.

Věříme, že stejně tak jako každý rok, k nám z mariánskolázeňského střediska zavítá celá řada zahraničních uchazečů, kteří od certifikovaných zkoušek odcházejí se znalostí českého jazyka na úrovni B2. Stejně tak věříme, že studium v Pardubicích je bude těšit a zvolený studijní program bude odrazovým můstkem na jejich budoucí kariérní cestě.