dsc_0150_204135.jpg

Published: 02.06.2023

„Vítej zlatý hattricku!” Přesně takto znělo vítězné zvolání chemiků, kteří se v průběhu měsíce dubna tradičně zapojili do běžecko-cyklisticko-chodecké celouniverzitní výzvy s názvem "Rozhýbejme univerzitu" neboli Souboje fakult.

Po celý duben probíhalo sčítání průběžných výsledků, kdy studenti a zaměstnanci Fakulty chemicko-technologické zaznamenávali své sportovní výkony v chůzi, běhu a cyklistice. Z pohledu naší fakulty byl souboj nejtěsnější v chůzi, kdy jsme prakticky po celou dobu doháněli náskok Fakulty ekonomicko-správní a ještě v posledním týdnu byla naše ztráta 70km. Nakonec do toho ale chemici opět šlápli stylem sobě vlastním a rozhodli o tom, že i v chodecké kategorii zvítězí. Navázali tak celkově na dvě vítězství z předchozích let.

Ve čtvrtek 1. června se konalo slavnostní předání vítězného poháru, který z rukou rektora prof. Čapka převzal děkan fakulty prof. Petr Němec. Odpoledne pak proběhlo za účasti vedoucího pořádající Katedry telovýchovy a sportu Mgr. Jana Němce v zasedací místnosti děkanátu fakulty slavnostní předání medailí, diplomů a věcných cen třem nejlepším studentům a zaměstnancům fakulty v každé kategorii, kteří převzali ceny z rukou děkana prof. Petra Němce a proděkanky doc. Komersové. Celkově se za naši fakultu letos zúčastnilo 111 sportovců, kteří dohromady v součtu zaznamenali rekordních 11 501 km.

Mezi oceněnými byli v kategorii studentů:

• Jízda na kole

1. místo Dominika Josefová – 1169 km (3. místo v rámci celé univerzity)
2. místo Dominik Petrnoušek – 783 km
3. místo Erik Filipín – 687 km

• Běh

1. místo Jan Kalous – 339 km (2. místo v rámci celé univerzity)
2. místo Tomáš Hostinský – 234 km
3. místo Michaela Bártová – 172 km

• Chůze

1. místo Eliška Ťopková – 149 km
2. místo Martina Michálková – 119 km
3. místo Lenka Navrátilová – 118 km

V kategorii zaměstnanců pak ceny převzali:

• Jízda na kole

1. místo Tomáš Bajer – 1435 km (2. místo v rámci celé univerzity)
2. místo Patrik Pařík – 559 km
3. místo Jana Fialová – 65 km

• Běh

1. místo Jitka Klikarová – 378 km (1. místo i v rámci celé univerzity)
2. místo Markéta Vydržalová – 115 km
3. místo Michal Holčapek – 11 km

• Chůze

1. místo Lucie Písař – 254 km
2. místo Jitka Klikarová – 225 km
3. místo Pavlína Szabóová – 192 km

Všem oceněným gratulujeme a všem zúčastněným studentům i zaměstnancům děkujeme za reprezentaci fakulty v letošním „Souboji fakult“.

Těšíme se zase na další ročník, který slibuje ještě peprnější boje, jelikož účast přislíbil nejen pan děkan osobně, ale i celé vedení fakulty.

Foto a text
Milan Reinberk, DiS.