Published: 10.10.2017
Ve dnech 19. až 20. září se Centrum transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice zúčastnilo mezinárodní konference TechInnovation v Singapuru. Stejně jako na jaře v USA i zde představili jeho pracovníci mezinárodnímu publiku převážně z firem a společností výsledky vědy a výzkumu vytvořené na Univerzitě Pardubice. Účast na konferenci byla současně spojena s návštěvou tří klíčových institucí technologického transferu v Singapuru, a sice IPI Singapore, NTUitive a A*STAR/ETLP.
O tom, jak exkluzivní celosvětovou událostí konference TechInnovation v Singapuru je, vypovídá především to, že ji hostí jedna z globálně nejúspěšnějších inovačně orientovaných ekonomik. Zaštiťující organizací je IPI Singapore, který ročně zprostředkuje stovky úspěšných případů transferu technologií mezi výzkumnou a průmyslovou sférou. Online technologické tržiště, které spravuje, nabízí více než 2 500 technologií určených k licencování, z nichž 300 se představilo na konferenci TechInnovation.
Mezi nimi byly tři nadějné výsledky z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice – technologie „Staple microfibers, wound covers and bandages“ prof. Radima Hrdiny z oddělení technologie organických látek, „Magnetic TiO₂ nano-carrier for purification of biopolymers“ vyvinutý týmem prof. Zuzany Bílkové z katedry biologických a biochemických věd a „Silica fibrous material for sorption, separation, catalytic and battery applications“, který vznikl ve spolupráci Dr. Jana Macáka z Centra materiálů a nanotechnologií a firmy PARDAM, s.r.o. Technologie byly představeny formou posteru a technologických listů v rámci veletržní sekce Exhibition Area Technology Presentation a nový materiál na bázi SiO2 dokonce získal prostor pro prezentaci v rámci Crowdpitching session.
Celý článek si přečtětě v univerzitním e-Zpravodaji.