dsc_9851_131269.jpg

Published: 07.05.2019

Ve čtvrtek 2. 5. 2019 od 14 hodin proběhl na Fakultě chemicko–technologické Univerzity Pardubice slavnostní obřad instalace děkana prof. Ing. Petra Kalendy, CSc., který tímto převzal pomyslné žezlo k vedení fakulty po dobu následujících 4 let. Instalace děkana se zúčastnili zástupci vedení Univerzity Pardubice v čele s rektorem univerzity prof. Ing. Jiřím Málkem, DrSc. Akademický obřad proběhl ve velmi přátelské atmosféře a mezi pozvanými nechyběli vedoucí pracovišť fakulty a další významní hosté.

Po instalaci děkana proběhlo jmenování staronových proděkanů fakulty. V týmu děkana fakulty prof. Kalendy zůstává na svém odpovědném postu statutárního zástupce děkana prof. Ing. Petr Němec, Ph.D. jako proděkan pro pedagogiku a dále proděkan pro vnitřní záležitosti prof. Ing. Petr Mošner, Dr. Tým proděkanů doplnila poprvé v historii fakulty žena Mgr. Lucie Stříbrná, Ph.D., které byla svěřena oblast vnějších vztahů a propagace. Dalším nově jmenovaným proděkanem se stal prof. Ing. Libor Čapek, Ph.D., který bude vykonávat funkci proděkana pro vědu a tvůrčí činnost. Jako tajemník fakulty zůstává i v následujícím funkčním období děkana Ing. Martin Šprync.

Tým prof. Kalendy byl tedy nejen obohacen o ženský prvek, ale i rozšířen o čtvrtého proděkana, neboť v předešlém funkčním období tvořili jeho tým 3 proděkani.

Nově instalovanému děkanovi FChT a jeho týmu gratulujeme! Do následujících let jim při vykonávání jejich odpovědných funkcí přejeme mnoho úspěchů, radosti nad dosaženými výsledky a v neposlední řadě také pevné zdraví a životní pohodu.