Univerzita Pardubice obohatí program Sportovního parku speciálním populárně-naučným programem s atraktivními vědeckými a technickými interaktivními demonstracemi na stanovišti s názvem SCIENCE POINT.

Po celých 9 dnů se na populárně-naučném zážitkovém stanovišti budou střídat a návštěvníkům se věnovat vědci i sami vysokoškoláci z Univerzity Pardubice. Provedou je světem moderní vědy hravou a zážitkovou formou, přiblíží zajímavosti kolem nás prostřednictvím zábavných a poučných ukázek, kvízů a demonstrací z nejrůznějších oborů. Na univerzitním stanovišti budou mít možnost, kromě ukázek nejrůznějších jevů, vyzkoušet si znalostní kvízy z oblasti chemie, restaurování a zdravotnických oborů, poskládat si vědecké PUZZLE - pernštejnský nápis, vyzkoušet si speciální modely i pohybové aktivity.

Přijít pohrát si s vědou mohou mladí i starší.

Program stanoviště č. 14 - SCIENCE POINT

• sobota 11. 8. Fakulta filozofická - psychologie a relaxace
  • neděle 12. 8. Fakulta elektrotechniky a informatiky - virtuální realita a názorné ukázky elektrotechniky
  • pondělí 13. 8. Fakulta restaurování - kvízy