default alt fcht

Published: 31.10.2017

Univerzita Pardubice a jejích sedm fakult prezentují od úterý 31. října až do pátku 3. listopadu možnosti vysokoškolského studia návštěvníkům evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS 2017 v Brně. Uchazečům o studium se Univerzita Pardubice představí v novém stánku i s novou přednáškou.

Zástupci sedmi fakult Univerzity Pardubice poskytují na veletrhu zájemcům všechny potřebné informace ke studiu a přijímacímu řízení pro příští akademický rok 2018/2019, a to na stánku číslo 121 v pavilonu G2 brněnského výstaviště. Návštěvníci veletrhu mohou využít jak osobních konzultací s pracovníky univerzity přímo na stánku, tak si mohou odnést tištěné materiály týkající se studia a přijímacího řízení. Od úterý do čtvrtka mohou absolvovat také speciální informační přednášky, které je provedou kampusem Univerzity Pardubice přímo v sále B pavilonu G2.

„Univerzita Pardubice se na letošním veletrhu představí s novým a moderním stánkem, který nabídne zájemcům o studium všech našich sedm fakult. Navíc na speciální stage, která je součástí doprovodného programu Věda pro život, si budou moci návštěvníci univerzitního stánku vyzkoušet virtuální realitu a projít se pardubickým kampusem,“ sdělila k účasti univerzity na veletrhu Mgr. Ivana Švecová z Referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů Univerzity Pardubice a dodává:

„Na stánku si zájemci o více informací mohou popovídat především se současnými studenty z jednotlivých fakult, dozvědí se potřebné o studijní nabídce, o studijním životě i volnočasových aktivitách, které pardubický kampusu nabízí, podívají se na webové stránky speciálně určené uchazečům o studium www.evolupce.cz.“

Letošní, již 24. ročník mezinárodního vzdělávacího veletrhu, nabídne návštěvníkům informace z 303 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult a jiných vzdělávacích institucí nejen z ČR. V rámci veletrhu se představují také univerzity a vysoké školy ze sedmnácti zemí světa. Nejvíce zahraničních vystavovatelů přijede z Velké Británie, na druhé místo se zařadila Čína a dále z Dánska, Rakouska, Slovenska, Nizozemí, Švýcarska, Finska, Francie, Německa, Itálie, Singapuru, Švédska, Norska, Kanady a Austrálie. Zájemci o studium si tak mohou vybrat z více než 10 000 nabízených studijních oborů.

Nerozhodným studentům pomůže Testovací centrum a Poradenský servis. Každý student si může udělat elektronický test předpokladů pro studium a zjistit, na které obory se nejlépe hodí. V Poradenském servisu je připraven tým poradců, který studentům na základě výsledků testu pomůže vybrat vhodnou školu, fakultu, nebo studijní obor.

Veletrh je určen zejména studentům III. a IV. ročníků středních škol, ale také dalším zájemcům o další vzdělávání nejrůznějších věkových kategorií, také výchovným poradcům a odborníkům ze školství.

Při loňském brněnském veletrhu prošlo jeho branami téměř 28 tisíc návštěvníků. Je zřejmé, že pro rozhodování o možnostech pomaturitního vzdělání a dalšího studia je zejména u středoškolské mládeže veletrh Gaudeamus v Brně i v Praze tradičním a cenným zdrojem informací.

Univerzita Pardubice se na veletrhu Gaudeamus představí od úterý 31. října do pátku 3. listopadu. Její stánek má číslo 121 a je umístěn v pavilonu G2 hned vedle přednáškových sálů. Tým studentů a pracovníků univerzity je připraven věnovat se uchazečům o studium a jejich nejrůznějším dotazům každý den, od pondělí do čtvrtka od 8 do 16 hodin, v pátek od 8 do 14 hodin.