dsc_0818_203933.jpg

Published: 31.05.2023

Univerzitu Pardubice navštívila čtyřčlenná delegace z vietnamské univerzity Ton Duc Thang (TDTU), se kterou UPCE spolupracuje už od roku 2012. Během návštěvy bylo podepsáno memorandum o pokračování dosavadní spolupráce. Pardubičtí akademici společně s těmi vietnamskými chtějí klást důraz na výzkum, inovace a vzdělávání, aby vychovali kvalifikované absolventy, kteří obstojí v globální konkurenci. Spolupráce zahrnuje studijní, pracovní a výukové pobyty realizované v rámci úspěšných projektů.

Delegace v čele s rektorem TDTU Dr. Tran Trong Daem  se setkala s rektorem Univerzity prof. Liborem Čapkem a prorektory. Diskutovala o možnostech spolupráce s děkanem Fakulty ekonomicko-správní prof. Janem Stejskalem a děkanem Dopravní fakulty Jana Pernera doc. Liborem Švadlenkou. Následně si prohlédli laboratoře Fakulty chemicko-technologické v doprovodu děkana prof. Němce a proděkanky doc. Komersové. Odpoledne zamířili na Fakultu elektrotechniky a informatiky, kde se setkali s děkanem Zdeňkem Němcem a jeho kolegy, kteří se zmíněnou univerzitou dlouhodobě spolupracují a také se dvěma studenty z TDTU, kteří jsou v současné době na FEI na tříměsíční stáži.