Velkoformátový tisk

Velkoformátový tisk se používá především pro výrobu bannerů (reklamních plachet), Roll Upů, polepů automobilů a výloh, výroby velkoformátových plakátů a tapet, fototapet, tisk samolepících PVC fólií a tvorby řezané grafiky.

V oblasti velkoplošného tisku disponujeme technologií latexového a pigmentového tisku. Díky novince roku 2018 pak můžeme tisknout až do šíře 162cm, formát A0 a vyší pro nás není žádný problém.

Podmínky k tisku

rozlišení obrázků podkladech: minimálně 150 DPI, při nižších rozlišeních je nutné posouzení vhodnosti k tisku technikem
velikost dokumentu: omezená pouze šířkou materiálu 162 cm
soubory k tisku: pdf, tiff, jpeg, psd, gif, pcx, ils, ps, eps, ppt, doc, pub, cdr, ai,...

Podklady je možné dodávat v libovolných souborových formátech výše uvedených, v případě speciálních programů, ve kterých je dokument vytvářen, je nutné prověření dostupného softwaru na našem pracovišti. Pro zajištění správné kompatibility na našich počítačích, doporučujeme soubory dodávat nejlépe v pdf dokumentech. Pdf dokument musí obsahovat všechny potřebné náležitosti (správný formát, všechna písma, ...), zvláštní pozornost je nutné věnovat při exportu z produktů MS Office, kdy nejsou obvyklou cestou vkládány potřebná písma. Podklady můžete dodávat na všech druzích medií (CD, USB disk, CD-RW, DVD,...), nebo posílat mailem na adresu tomas.wimmer@upce.cz, radek.bahnik@upce.cz s maxilmální velikostí přílohy 20MB. K zaslání souborů s větší velikostí můžete využít portálu úložiště www.uschovna.cz nebo www.leteckaposta.cz. Další možností k dodání podkladů k tisku mohou být cloudová úložiště typu Dropbox, OneDrive, Google Drive, Univerzitou je spolehlivě používaný typ OneDrive.

Vzhledem k používané technologii latexového tisku jsou všechny vytištěné dokumenty vhodné k použití i v exteriérech s velkou odolností vůčí vlhkosti a mechanickému poškození. Při použití klasického papírového substrátu v exteriérech je nutné provést dodatečnou laminaci povrchu, aby nedošlo vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek k poškození samotněho materiálu. Laminací dochází kromě zvýšení povrchové odolnosti také k vyšší světlostálosti před přímým světelným zářením a tímto k prodloužení životnosti plakátu, či jiného dokumentu. Standardní doba životnosti posteru či jiného dokumentu v interiérech se pohybuje kolem 5 let, v exteriérech při vysoce intenzivním zážení 3 roky. Životnost posteru je samozřejmě úměrně spojena s vybraným tiskovým materiálem.

false
Soubory ke staženíVelikost
PDF icon Ceník velkoformátového tisku95.02 KB
true
Rozšířit fotografii: 
false