dsc2620a092252.jpg

Published: 20.02.2024

Na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice se 15. 2. 2024 uskutečnilo setkání zástupců Cissi Klein VDS, Střední průmyslové školy chemické (SPŠCH) Pardubice a odborníků fakulty na téma „Udržitelnost na FChT UPCE“.

Cissi Klein VDS, střední škola sídlící v norském Trondheimu, připravuje nový studijní obor zaměřený na chemii. Ve spolupráci se SPŠCH Pardubice vzniká unikátní vzdělávací modul věnovaný udržitelné chemii, který umožní i ve výuce sdílet odborné znalosti a zkušenosti pedagogů z obou institucí. Cissi Klein VDS současně buduje nové sídlo školy, které by mělo být příkladem udržitelného vzdělávání v budově splňující pasivní standardy. Anders Lehn s kolegy z Cissi Klein VDS navštívili SPŠCH Pardubice a FCHT UPCE s cílem inspirovat se a diskutovat problematiku udržitelného vzdělávání.

V rámci setkání Ing. Simona Munzarová, Ph.D. představila koncept udržitelnosti na UPCE. Doc. Ing. Anna Krejčová, Ph.D., vedoucí Ústavu environmentálního a chemického inženýrství, prezentovala pojetí udržitelného vzdělávání v oblasti chemie. Ing. Jan Vávra, Ph.D., vedoucí Katedry ekonomiky a managementu chemického a potravinářského průmyslu, představil pojetí vzdělávání v oblasti udržitelnosti z pohledu podnikové ekonomiky a managementu. Na závěr proběhla diskuse, jejímž předmětem byly zejména příklady dobré praxe jak z České republiky, tak Norska.

prof. Ing. Liběna Tetřevová, Ph.D.
proděkanka pro vnitřní záležitosti
foto Milan Reinberk