foto_183132.jpg

Máme nový článek!!

„The role of Zn in the Cu-Zn-Al mixed oxide catalyst and its effect on glycerol hydrogenolysis“, Karel Frolich, Jaroslav Kocík, Jáchym Mück, Jiří Kolena, Lenka Skuhrovcová, Molecular Catalysis (IF 5.089, Q2) , Volume 533, December 2022, 112796, https://doi.org/10.1016/j.mcat.2022.112796

Ve dnech 6. - 10. 11. jsme se zúčastnili konference 17th Conference on Sustainable Development of Energy, Water and Environment Systems, která se konala v Paphosu na Kypru. Dr. Hájek a doktorandi Mück, Kocián a Malina měli na konferenci příspěvky ve formě přednášky.

Uzavřeli jsme smlouvu s firmou ORLEN UniCRE a.s.: "Servis na charakterizaci katalyzátorů a produktů epoxidace MEŘA"

Studenti 2. ročníku (Jakub Linha a Krystýna Dvořáková) měli prezentaci svých prací SVOČ konferenci 13.6. 2022

M. Hájek se účastnil na „Prvním Workshopu mezifakultní a interdisciplinární spolupráce“ kde měl krátkou prezentaci (další info https://zamestnanci.upce.cz/akad-cin/vedeckovyzkumna.html#collapse194411)

M. Hájek se účastnil konference „19th Nordic Symposium on Catalysis “(19th Nordic Symposium on Catalysis (19nsc.fi)) s příspěvkem „The influence of residue sodium ions in Mg-Al mixed oxides synthesized from various anions on transesterification of vegetable oil“

Na konci dubna jsme se účastnili konference ICCT 2022, ICCT 2022. Na fotografii je vidět D. Kocián v akci při přednášce.

Byla uzavřena smlouva s firmou PARAMO a.s na přípravu epoxidů z esterů rostlinných olejů jako přísada do olejů vyráběných z ropy.

Jáchym Muck úspěšně složil státní doktorskou zkoušku a je na nejlepší cestě na obhájení své disertační práce.

Po nějaké době jsme se opět sešli v hojném počtu a zahráli si bowling v IXI. Bylo skvělé zase všechny vidět.

Další publikací Martina a ostatních se jmenuje "The influence of various anions in Mg-Al mixed oxides on presence of sodium ions in transesterification of oil" a byla publikována v časopise Fuel (IF = 5.578).

M.Mališová, M.Hájek, D.Kocián, J.Malina, A.Peller, M.Horňáček, Fuel 319 (2022) 123781

Gratulujeme Martinovi a jeho skupině za publikaci "The influence of residue sodium ions in mixed oxide on catalytic activity in transesterification of vegetable oil" vydané v časopise Molecular Catalysts (IF = 5.062).

D.Kocián, M.Hájek, A.Vávra, K.Frolich, J.Kocík, Molecular Catalysis 517 (2022) 112017