1_194783.jpg

Published: 16.11.2022

Dne 9. 11. proběhlo na naší fakultě ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem (NPI) ONLINE školení s názvem „Bezpečnost zacházení s chemickými látkami podle platné legislativy“ v rámci projektu SYPO.

Tato skupinová intervize je zaměřena na pedagogy základních a středních škol. Cílem je snaha o to, aby si učitelé chemie osvojili základní znalosti o bezpečné manipulaci, ukládání a zacházení s chemickými látkami v kabinetech i učebnách, měli přehled o aktuální platné legislativě k dané problematice a také získali přehled o tom, s jakými látkami žáci mohou či nemohou v rámci ZŠ a SŠ pracovat.

Školení vedla Ing. Radka Vokurková z firmy Consulteco s.r.o. společně s Ing. Hanou Doušovou, Ph.D. z Fakulty chemicko-technologické UPCE, která školení doplnila o ukázky chemických pokusů přímo ve fakultní demonstrační laboratoři a poskytla praktické rady týkající se ukládaní a skladování chemikálií.

Pro velký zájem byly vypsány i další termíny webinářů:

• 11. 1. 2023 od 15-18h online Pardubický kraj
  • 18. 1. 2023 od 15-18h online Olomoucký kraj
  • 15. 2. 2023 od 15-18h online Pardubický kraj

Zájemci se mohou přihlašovat na tomto odkazu.