Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

img_20210430_090501a_163561.jpg

VEDENÍ

vedoucí ústavu
prof. Ing. Miloš Sedlák, DrSc., tel. +420 46 603 7506, e-mail: milos.sedlak@upce.cz

tajemník ústavu
prof. Ing. Jiří Hanusek, Ph.D., tel. +420 46 603 7015, e-mail: jiri.hanusek@upce.cz

PROFIL

Ústav organické chemie a technologie (ÚOChT)
(do roku 2008 Katedra organické chemie KOCh a Katedra technologie organických látek KTOL)

Ústav organické chemie a technologie byl ustaven jako součást Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice a působí jak v oblasti pedagogické, tak i vědeckovýzkumné.

Ústav má tři oddělení: Oddělení mechanismů organických reakcí, Oddělení organických materiálů a Oddělení technologie organických látek.

Působnost akademických pracovníků ústavu je zaměřena na pedagogickou a vědecko-výzkumnou činnost v oblastech organické chemie a technologie organických sloučenin. Pro všechny studijní programy zajištují pedagogičtí pracovníci ústavu přednášky, teoretická i laboratorní cvičení podle své disciplíny – organické chemie nebo organické technologie. Kromě organické chemie a technologie pracoviště svými učiteli zajišťuje pro studenty bakalářského studia další povinně volitelné předměty a výuku ve studijním programu „Farmakochemie a medicinální materiály“. V magisterském stupni studia organické chemie je výuka zaměřena na organickou syntézu, studium reakčních mechanismů, studium vztahů mezi strukturou a reaktivitou organických sloučenin, studium fyzikálně chemických a spektrálních vlastností organických sloučenin.

Výuka v oblasti technologie je zaměřena na technologickou stránku organických syntéz a na chemické a aplikační vlastnosti organických látek, základ tvoří zaměření na technologie barviv, léčiv a fotochemii. Oba studijní obory Organická chemie a Organická technologie mají na Fakultě chemicko-technologické dlouholetou tradici. Nadaní studenti se zájmem o tyto obory, po úspěšném absolvování magisterského studia, často pokračují v doktorském studiu na pracovištích ústavu a podílejí se tak na výzkumném programu. O absolventy obou specializací je velký zájem, jak v průmyslové, tak i ve vědecko-výzkumné sféře, přičemž řada z nich dosáhla významných postavení doma i v zahraničí.