Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

zajimavosti_hlavicka_112506.jpg

K příležitosti oslav 30. let na trhu, Vás v rámci Dne otevřených dvěří firma Komfi srdečně zve dne 16.9. 2022 na prohlídku společnosti. Bohaté občerstvení a zábava pro děti zajištěna. Bližší podrobnosti naleznete na stranách www.komfi.cz  

STU Bratislava si Vás v rámci přátelské spolupráce s Katedrou polygrafie a fotofyziky, dovoluje pozvat na připravovaný kurz "Základy polygrafie 2022", určeného všem, kteří si potřebuji vytvořit nebo doplnit ucelený přehled o polygrafických technologiích, materiálech a procesech. Kurz je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR (číslo potvrdenia o akreditácii: 0473/2018/107/1).

Účastníci kurzu získají jako studijní literaturu přírůčku Polygrafické mini­mum. Kurz bude ukončený závěrečnými zkouškami. Absolventi kurzu obdrží osvěd­čení o absolvování kurzu.

Kurz bude probíhat v termínu duben – červen 2022 v prostorách Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave, formou dvoudenních soustředění (pátek, sobota) v celkové délce 60 hod. Cena kurzu je 550,– €. Při účasti minimálne 4 zaměstnanců z jedné organizace, je poskytována sleva 10 % na každého účastníka.

Bližší informace naleznete v přiloženém odkazu: Základy polygrafie 2022 (mailchi.mp)

Městská nemocnice Čáslav vyhlašuje pro studenty a absolventy obou polygrafie Univerzity Pardubice soutěž na vytvoření nového loga, případně značky, která bude součástí základu loga. Cílem je nahrazení současného zastaralého logotypu, který již v současné době neodpovídá aktuálním požadavkům a trendům v komunikaci a také vytvoření jednotné prezentace nemocnice.

Budeme rádi, když se do soutěže aktivně zapojíte a společně s kolegy jsme vám samozřejmě k dispozici pro případné grafické i technické konzultace vašich návrhů. 

Dokument o vyhlášení soutěže s ukázkami použití současných barev a písma najdete v příloze příspěvku.

Univerzita Pardubice ve spolupráci s Fakultou chemické a potravinářské technologie Univerzity v Bratislave, si Vás dovoluje pozvat na 23. studentskou vědeckou konferenci (ŠVK) pod názvem "Chémia a technológie pre život". Studentská vědecká konference sa uskuteční ve středu 24. listopadu 2021 na Fakultě chemické a potravinářské technologie Slovenské technické univerzity v Bratislave.

S ohledem na epidemiologickou situaci se ŠVK bude konat i tento rok v online formátu.

Na ŠVK proběhne soutěž o najlepší studentskou vedeckou práci studentů 1. a 2. stupně vysokoškolského studia v plánovaných 24 sekcích v oblasti chemie, biotechnologie, chemické a potravinárské technologie. Najlepší práce v jednotlivých sekcích budou finančne ohodnocené. Z konference bude vydaný recenzovaný sborník abstraktů s ISBN číslem.

Registrace príspěvků je již otevřená a příspěvky je možné zasílat do pátku 29.10.2021 na stránce ŠVK:

www.uiam.sk/svk

Aktuální informace možné sledovať i prostredníctvím události na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/192642506172906

 

Katedra polygrafie a fotofyziky si vás dovoluje pozvat na přednášku Dr. Simone Normani, na téma "Er3+-doped Ga-Ge-Sb-S thin films deposited by sputtering and pulsed laser deposition: A comparative study".

Programme:
1. Introduction
2. Lecture given by Dr. Simone Normani
3. Discussion & final remarks

Přednáška se uskuteční v pondělí 15. července 2019 v 9 hodin, ve velké učebně KPF.

Katedra polygrafie a fotofyziky si vás dovoluje pozvat na přednášku Ing. Milana Dušky (Product manager ve společnosti Konica Minolta, absolvent KPF), na téma digitálního tisku a zušlechťování pomocí digitálních technologií.

Kromě technologií bude rovněž v prezentaci řeč o tom, jakých segmentech se tyto technologie uplatňují a kdo jsou uživatelé těchto technologií. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 16. května 2019 ve 13 hodin, ve velké učebně KPF.

Katedra polygrafie a fotofyziky si vás dovoluje pozvat na přednášku prof. Lidije Mandič (Faculty fo Graphic Arts, University of Zagreb), na téma Colour Preferences, která se koná v rámci programu Erasmus+ a CEEPUS.

Před začátkem přednášky proběhne představení fakulty, na kterou mají studenti i zaměstnanci možnost vycestovat přes programy Erasmus+ a Ceepus. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 9. května 2019 ve 13 hodin, ve velké učebně KPF.

Katedra polygrafie a fotofyziky si vás dovoluje pozvat na přednášku kolegů z Univerzity z Banja Luky z Bosny a Hercegoviny, která se koná v rámci programu CEEPUS.

Hlavním bodem a tématem je současný výzkum v oblasti textilního tisku „Textile printing - Contemporary researches“ . Před samotnou přednáškou proběhne i prezentace jejich fakulty. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 18. dubna 2019 ve 13 hodin, ve velké učebně KPF.

Naši kolegové z Linköping University hledají dva PhD studenty pro spolupráci v rámci projektu ApPEARS – Appearance Printing European Advance Research School. Přihlášky lze podávat do 19. března 2019. Bližší informace viz přiložené odkazy.

https://liu.se/en/work-at-liu/vacancies?rmpage=job&rmjob=10581&rmlang=UK

https://liu.se/en/work-at-liu/vacancies?rmpage=job&rmjob=10583&rmlang=UK

Katedra polygrafie a fotofyziky si vás dovoluje pozvat na přednášku dr inż. Joanny Izdebskej-Podsiadły z Politechniki Warszawskiej, které přijede v rámci sítě Ceepus.

Přednáška je na téma „Polymers – printing and surface treatment“. Součásti přednášky bude i představení Institutu mechaniky a polygrafie.

Přednáška se uskuteční v úterý 10. října 20178:15, ve velké učebně KPF.

Přednášející je spoluautorkou publikace Printing on Polymers, vydaným nakladatelstvím Elsevier https://www.elsevier.com/books/printing-on-polymers/izdebska/978-0-323-37468-2

Soubory ke stažení Size
Pozvanka izdebska - pdf 585 kB

In period from 16th August to 19 September I had an opportunity to visit The Norwegian Colour and Visual Computing Laboratory, at Gjøvik University College.

The Norwegian Colour and Visual Computing Laboratory is an internationally renowned research institution, with broad experiences in research and education related to colour reproduction. My interest was to follow professionals at the laboratory, to learn from their work in their education and research and improve my personal skills as well as knowledge on advances in colour related sciences.

I have attended several workshops and interesting talks about, multispectral and hyperspectral imaging, multichannel print reproduction, fluorescence in colour measurements and many others. These talks significantly broadened my knowledge about new techniques in colour reproduction workflows. Wide variety of colour related topics, presented at conference “Colour and Visual Computing Symposium 2015”, gave me a fresh overview about colour in multidisciplinary context. The paper of consortium of authors: Ondrej Panák, Katsiaryna Kashtalyan, Tomáš Syrový; entitled: “Producing two-component thermochromic pattern by means of offset printing: Case study in a small printing house” was awarded as the best presentation at the conference. Fulltext of the paper can be found here.

My fellowship at GUC opened possibilities of common research and supervisions of bachelor and master theses focusing on colour management and colour measurements. Research activities could be also focused on gonio-spectrometric measurements of printed samples with different level of glossiness. Cooperation within these topic opens up new opportunities for cooperation between GUC (The Norwegian Colour and Visual Computing Laboratory) and UPa (Dep. Of Gprahic Arts and Photophysics, Institute of applied physics and mathematics). In summer semester 2015/2016 further short term fellowships are planned within MODUS project between UPa and GUC.

The mobility was possible due to financial support of Programme EEA and Norway Grants (Programme CZ07) project no. NF-CZ07-INP-3-085-2014.

On 16. August, Ing. Ondrej Panák has begun a month research fellowship and practical training at The Norwegian Colour and Visual Computing Laboratory, at Gjøvik University College. The mobility is under financial support of Programme EEA and Norway Grants (Programme CZ07) project no. NF-CZ07-INP-3-085-2014.

The project aims to find intersections in interests of Department of Graphic Arts and Photophysics (UPa) and The Norwegian Colour and Visual Computing Laboratory (GUC) and strengthen cooperation in research and teaching activities in future. The main interest of Ondrej Panak is to learn from colleagues at GUC and to improve personal skills as well as knowledge on advances in colour reproduction in printing and imaging sciences. Mobility aims to open potential topics for further cooperation. The project also supports the attendance at international conference: The Colour and Visual Computing Symposium 2015.

We wish Ondrej successful stay full of inspiration.